Dienas ziņas

Piemin Tjaņaņmeņas slaktiņa 31. gadadienu

Dienas ziņas

Drīkstēs pulcēties plašākā skaitā

Krievijā noplūst 20 000 tonnu dīzeļdegvielas

Pie Noriļskas dabā nonācis milzīgs daudzums naftas produktu

Pie Krievijas ziemeļu pilsētas Noriļskas dabā nonācis milzīgs daudzums naftas produktu. Avāriju vietējā elektrostacijā un ekoloģisko katastrofu varēja izraisīt globālās sasilšanas izraisītā mūžīgā sasaluma kušana.  

Uzņēmuma īpašnieki – Noriļskas niķeļa kompānijas vadība - informēja, ka no rezervuāriem noplūdušas 20 000 tonnas dīzeļdegvielas.  Vienlaikus izcēlās ugunsgrēks, kuru ātri izdevās likvidēt. 

Kaitīgie produkti apkārtējā vidē no cietušām dīzeļdegvielas tvertnēm sāka izplatīties aizvadītās nedēļas piektdienā. Starptautiskie mediji vēsta, ka tvertnes bojājumi, iespējams, saistīti ar pamata, kas līdz šim bijis mūžīgā sasalumā, iegrimšanu.

Naftas produkti jau nonākuši 60 kilometrus garajā vietējā upē, un pastāv nopietns risks, ka tie varētu sasniegt Ziemeļu Ledus okeānu. Uz Noriļsku devušies atbildīgo institūciju pārstāvji, lai kontrolētu ūdens tīrību un novērstu toksisko vielu izplatīšanos dabas rezervātos.

"Tā ir grūti sasniedzama vieta. Nav ceļu, nav dzelzceļu. Nevaram pārvietot savu komandu uz šejieni, lai iesūknētu naftu brīvās tvertnēs. Tā ir problēma," sacīja Noriļskas glābšanas vienības pārstāvis Aleksandrs Lobaks.

Vides eksperti notikušo sauc par katastrofu. "Līdz šim pagaidu rezervuāros, kas atrodas pie upes krastiem, ir savākti un nostiprināti aptuveni simts kubikmetru ar dīzeļdegvielu," pavēstīja Krievijas vides uzraudzības vadītāja Svetlana Radionova.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien pasludinājis ārkārtas situāciju Krasnojarskas reģionā. Valsts vadītājs video konferencē, kas tika pārraidīta televīzijā, asi kritizēja rūpnīcas vadītājus par informācijas slēpšanu un bezdarbību. Vairākas dienas par notikušo neticis ziņots varasiestādēm. Krasnojarskas apgabala gubernators Krievijas prezidentam atzinis, ka par notikušo uzzinājis vien pēc "satraucošām ziņām" sociālajos tīklos.

Ierosināta krimināllieta par zemes bojāšanu, ūdens piesārņošanu un vides aizsardzības noteikumu pārkāpšanu. Aizturēts viens darbinieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti