Pētniece: Nevar izslēgt pilna apmēra karu Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Šonedēļ pieaugošā karadarbība Ukrainā liecina, ka nevar izslēgt pilna apmēra karu šajā valstī, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” sestdienas rītā sacīja Latvijas Nacionālās aizsardzības un drošības centra pētniece Nora Vanaga. Analītiķi šobrīd “zīmē ļoti melnu ainu” tālākajos notikumos Ukrainā. Turklāt arī starptautiskās sabiedrības iespējas palīdzēt Ukrainai ir ierobežotas.

Viņa uzsvēra, ka Krievijas politika pēdējā laikā ir tai tipiska soli pa solim palielinot agresiju. Vispirms tika nopludināts saraksts ar ES amatpersonu vārdiem, kam liegts iebraukt Krievijā, pēc tam atsākās smagākās kaujas kopš februāra, kad Minskā panāca vienošanos par pamieru.

Turklāt fakts, ka kaujas ir atsākušās tieši tagad – neilgi pirms brīža, kad Rietumiem jālemj par sankciju pagarināšanu pret Krieviju – rāda, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nebaidās no ES sankcijām. “Tas tiek darīts jūnijā – priekšvakarā, kad tiks lemts par sankcijām,” uzsver Vanaga.

Viņa akcentēja, ka ES nav vēl stingrāku līdzekļu, kā iegrožot Krieviju. Turklāt ES pati ir cietusi no sankcijām, ko ieviesa pret Krieviju. “Daudzas dalībvalstis jau ir cietušas (..) Neviens nav paanalizējis, cik Somija jau ir zaudējusi,” atzīmēja Vanaga. Bez tam nevis visas ES valstis vispār ir noskaņotas ieviest jelkādas sankcijas. “Nav jau arī tās gribas un drosmes,” rezumēja Vanaga.

Līdz ar to - secināja Vanaga – ES sankcijas paliks spēkā pašreizējā apmērā, taču netiks pastiprinātas. Par to liecina arī ES anonīmu amatpersonu sniegtā informācija.

Tādējādi Krievijai nav nekāda pārspēka, kas var tai traucēt uzsākt pat pilna apmēra karu Ukrainā. Arī ASV ir barga savā nostājā, taču tālāk par diskusijām, ka Ukrainai vajag palīdzēt, nav tikusi. Līdz ar to analītiķi “zīmē ļoti melnu ainu”. Ja patiešām sāksies plašs un visaptverošs karš Ukrainā, tad ir jautājums par Ukrainas pastāvēšanu, atzina Vanaga. Viņa akcentēja, ka Krievijai ir milzīgs militārs pārspēks.

Konflikts Ukrainā sākās pērn. Vispirms Krievija anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet pēc tam Krieviju atbalstoši kaujinieki iebruka Austrumukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti