Pēc uzbrukumiem tūristiem Hurgadā trauksmes stāvoklis

Pēc uzbrukumiem tūristiem Ēģiptes Sarkanās jūras kūrortpilsēta Hurgadā izsludināts trauksmes stāvoklis. Latvijas valstspiederīgie uzbrukumos nav cietuši, un aģentūras vēsta, ka Latvijas tūrisma operatori plāno sestdien evakuēt cilvēkus no Hurgadas.

Uzbrukumos Hurgadas viesnīcām sadurti trīs ārvalstu tūristi. Noziegumu pastrādājuši divi teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" atbalstītāji.

Ar nažiem bruņotie uzbrucēji sadūruši divus austriešus un kādu zviedru, un pēc tam uzbrucējus nošāvusi policija.

Raidorganizācija BBC vēsta, ka uzbrucēji esot pacēluši "Islāma valsts" karogu un viņu mērķis esot bijis sagrābt ķīlniekus.

Hurgadā izsludināts trauksmes stāvoklis un slēgti visi ceļu uz pilsētu, kamēr drošības dienesti turpina meklēt iespējamos uzbrucēju līdzdalībniekus.

Šis nebūt nav pirmais teroristu uzbrukums Ēģiptes kūrorta vietām un biznesam. Oktobrī nemiernieki nogāza Krievijas tūristu lidmašīnu ar 224 cilvēkiem uz klāja. Šo notikumi, kā norāda eksperti, smagi iedragā gan Ēģiptes ekonomikai tik ļoti svarīgo tūrisma biznesu, gan arī ārvalstu investoru interesi.

Aģentūra BNS vēstīja, ka Latvijas tūrisma operatori plāno sestdien vakarā evakuēt Latvijas tūristus no Hurgadas ar speciāliem avioreisiem.

Latvijas Ārlietu ministrija informēja, ka tā nav saņēmusi ziņas par Latvijas valstspiederīgajiem,  kas būtu cietuši uzbrukumos. Tāpat ministrijas rīcībā nav ziņu par tūristu evakuāciju.  

Ja tūrisma operatori pieņēma lēmumu evakuēt tūristus, tā ir viņu iniciatīva, ņemot vēra situāciju un rekomendācijas saistībā ar riskiem. Līdz šim Hurgada nebija slēgta atpūtniekiem, norādīja Ārlietu ministrijā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti