Pēc teroristu uzbrukuma Turcija veic uzlidojumus pret kurdiem Irākā

Turcijas militārās lidmašīnas uzbrukušas kurdu pozīcijām Irākas ziemeļos pēc tam, kad sprādziens Ankaras centrā laupīja 37 cilvēku dzīvības, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Uzlidojumu mērķis bija ieroču noliktavas un Kurdu Strādnieku partijas, ko Turcija atzinusi par teroristisku organizāciju, patvēruma vietas.

Tāpat tiek ziņots, ka Turcijas varas iestādes ieviesa komandantstundu dienvidaustrumu pilsētā Širnakā, kur lielākoties dzīvo kurdi.

Ziņots, ka sprādziens Turcijas galvaspilsētā Ankarā nogranda svētdienas, 13.marta, vakarā autobusu pieturā pie Kizilaja laukuma, kas atrodas tuvu premjerministra birojam, parlamentam un ārvalstu vēstniecībām. ASV vēstniecība jau piektdien bija brīdinājusi par iespējama terorakta plānu Ankaras centrā un ieteikusi ASV pilsoņiem izvairīties no šā rajona.

Sprādzienā miruši 37 cilvēki, bet vairāk nekā 120 ir ievainoti. 

Tas bija jau trešais terorakts Ankarā pēdējo piecu mēnešu laikā. Vēl februārī Ankarā arī pašnāvnieku teroristu sarīkotā uzbrukumā armijas autobusu kolonnai bojā gāja 29 cilvēki. Toreiz atbildību par šo uzbrukumu uzņēmās ar Kurdistānas Strādnieku partiju iespējami saistīts kaujinieku grupējums “Kurdistānas Brīvības piekūni”.

Turcija pēdējos mēnešos ir kļuvusi gan par kurdu nemiernieku, gan teroristikās grupējuma „Daīš” jeb „Islāma valsts” mērķi. To saista ar Turcijas līdzdalību Sīrijas konfliktā, jo valdība ir atvēlējusi savas teritorijas sabiedroto spēkiem, kuri veic uzlidojumus teroristu punktiem gan Irākā, gan Sīrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti