«Pasaules panorāmas» TOP šonedēļ: Francijas streiki, Putina uzruna, «Brexit» un Lībija

Francijas arodbiedrības arvien nepadodas un turpinās plaši pret pensijas reformām vērsti streiki; Krievijas prezidents Vladimirs Putins tradicionāli uzrunās parlamentu; Eiropas Parlamentā (EP) debatēs par pilsoņu tiesībām pēc “Brexit”” un Vācijas kanclere Angela Merkele sasauc Lībijai veltītu konferenci.

Francijas arodbiedrības nepadodas

Par spīti tam, ka Francijas valdība ir paziņojusi par būtisku piekāpšanos arodbiedrības prasībām neveikt pensijas reformas, otrdien, 14. janvārī, turpināsies plaši protesti, kas sola būtiskus satiksmes ierobežojumus.  

Francijas arodbiedrības patiešām ir neatlaidīgas par spīti tam, ka Francijas premjerministrs Eduārs Filips ir apsolījis, ka necels pensionēšanās vecumu no 62 uz 64 gadiem.

Tās sola turpināt streiku arī visas nedēļas garumā, ar visplašākajiem protestiem ceturtdien. Šī ir savdabīga cīņa starp valdību un strādājošajiem, jo visas streika dienas protestētāji nesaņem algu un tagad pamazām sāk atgriezties darbā, jo ilgstošā prombūtne ir finansiāli neizdevīga. Otrdien paredzēta arodbiedrību tikšanās ar darba lietu ministru.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins gadskārtēji uzrunās parlamentu

Visticamāk, Krievijas prezidents pievērsīsies gan pašmāju procesiem, gan arī ārlietām, īpaši notikumiem Tuvajos Austrumos un nesenajam ASV konfliktam ar Irānu.

Putins arī nesen bija Sīrijā, kur tikās ar prezidentu  Bašaru al Asadu, līdz ar to arī šis temats būs aktuāls, arī Ukraina un attiecības ar Eiropas Savienību.

Putina runām līdzi seko gan pašmāju, gan starptautiskie mediji.

EP šonedēļ gaidāmas debates par pilsoņu tiesībām pēc “Brexit”

Ir atlicis vairs tikai nepilns mēnesis līdz 31. janvārim - “Brexit” dienai, un britu parlamentārieši aizvada pēdējās nedēļas ES institūcijās, tostarp Eiropas Parlamentā.

Šī institūcija balsos par rezolūciju, kurā izteiktas bažas par to, vai ES dalībvalstis un Lielbritānija ievēros pilsoņu tiesības pēc “Brexit”.

Eiropas Parlaments balsos arī par ES un Lielbritānijas izstāšanās līgumu pēc tam, kad ratifikācijas process būs pabeigts Lielbritānijā.

Lībijas miera sarunas

Lībija šobrīd ir vēl viens punkts pasaulē, kuram pievērsta pasaules uzmanība. Vācijas kanclere Angela Merkele rīko miera sarunas Berlīnē.

Pastiprinās bažas par notiekošo Ziemeļāfrikas valstī Lībijā, kur saasinās konflikts starp divām konkurējošām valdībām, turklāt aktīvāk sāk iesaistīties ārējie spēlētāji –  Krievija un Turcija.

Līdzīgi kā Sīrijā abas atbalsta pretējās karojošās puses. Pasaule bažījas, ka te veidojas otra Sīrijas situācija. Angela Merkele sasaukusi konferenci Berlīnē. Ir lielas bažas par jaunu bēgļu plūsmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti