Pagarina NBS karavīru dalības laiku operācijā pret teroristisko grupu «Daesh»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima ceturtdien, 17. martā , atbalstīja termiņa pagarināšanu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalībai pretterorisma operācijā "Inherent Resolve" Irākā un/vai Kuveitā līdz 2024. gada 1. februārim.

Arī turpmāk Aizsardzības ministrija NBS dalību operācijā plāno līdzšinējā apmērā – līdz 30 karavīriem, kuri savus dienesta pienākumus pildītu operācijas rajonā, ģeogrāfiskajā tvērumā iekļaujot Irākas un/vai Kuveitas teritorijas.

Lēmumprojekta anotācijā skaidrots, ka operācijas "Inherent Resolve" kopējais operācijas rajons ir plašāks nekā tikai Irākas teritorija, un operācijas štābi, no kuriem šī operācija tiek plānota un vadīta ir izvietoti arī ārpus Irākas teritorijas, tai skaitā arī Arifdžanas bāzē Kuveitā.

Anotācijā uzsvērts, ka šī ir stratēģiski ļoti nozīmīga bāze operācijas īstenošanai, līdz ar ko NBS savu uzdevumu īstenošanai nepieciešams darboties arī Kuveitas teritorijā. Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Ārlietu ministriju uzsākusi nepieciešamās sarunas ar Kuveitas Valsti par diplomātisko jautājumu – NBS statusa Kuveitas teritorijā sakārtošanu.

Šobrīd vēl gan notiek gatavošanās šo spēku nosūtīšanai, kas plānota tuvāko sešu mēnešu laikā.

2014. gadā Latvija pievienojusies starptautiskajai koalīcijai pret teroristisko organizāciju "Daesh", paužot atbalstu koalīcijas lēmumiem un darbībām.

NBS kontingenta uzdevumi būs atbilstoši operācijas uzdevumiem, mērķiem un operacionālajām vajadzībām, ņemot vērā, ka operācija fokusējas uz apmācības, padomu došanas, atbalsta un izlūkošanas informācijas apmaiņas uzdevumiem.

Saeimas lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī.

Iepriekš, 2020. gada 23. janvārī, ar Saeimas lēmumu Latvijas dalība operācija tika pagarināta līdz 2022. gada 1. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti