Ņujorkas debesskrāpim jauns skatu laukums

Jauns veidols tapis skatu laukumam Ņujorkas "Empire State Building". Tagad tas ir pilnība aizstiklots. Rekonstrukcijas gaitā tas arī zaudējis savu sākotnēji paredzēto nolūku – kalpot par pietauvošanās mastu dirižabļiem.  

Pēc augšējā stāva rekonstrukcijas logi, kas iepriekš bija uz pusi mazāki, tagad sniedzas no griestiem līdz grīdai. 

Vairāk nekā četri miljoni cilvēku, kas ik gadu apmeklē "Empire State Building", tagad augšējo, 102. stāvu, var sasniegt ar jaunu, caurspīdīgu ātrgaitas liftu. Tas strādā līdz pat vieniem naktī, lai apmeklētāji var izbaudīt arī Ņujorkas naksnīgos skatus. 

Kā norādīja rekonstrukcijas autori, 102. stāvam ir neparasta vēsture, jo sākotnēji tas bija iecerēts kā pietauvošanās masts dirižabļiem. Šim nolūkam tas nekad tā arī netika izmantots, bet pārveidot to prasīja daudz pūliņu.

"Mēs pie tā rūpīgi strādājām četrarpus gadu garumā, un izmaksas sasniedza 165 miljonus dolāru. Patiesībā šis projekts prasīja vairāk laika nekā paša "Empire State Building" būvniecība," pastāstīja debesskrāpja skatu laukuma pārvaldnieks Žans Īvs Gazi.

Pa ceļam uz jauno skatu laukumu ir arī izstāžu zāle, kur starp dažādiem vēsturiskiem eksponātiem atveidota arī epizode no Holivudas filmas par King Kongu, kurš bija uzrāpies debesskrāpja smailē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti