Netanjahu Viļņā aicina ES asāk vērsties pret Irānu

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu vizītes laikā Lietuvā aicinājis Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis asāk vērsties pret Irānas īstenoto politiku. Viņš arī pozitīvi novērtēja vairāku Eiropas aviokompāniju lēmumu pārtraukt lidojumus uz Teherānu.

“Šodien mēs uzzinājām, ka trīs lielākie pārvadātāji “British Airways”, “KLM” un “Air France” pārtrauks savu darbību Irānā. Tas ir labi. Teherāna nedrīkst tikt apbalvota par tās agresiju reģionā un centieniem veicināt terorismu Tuvajos Austrumos un Eiropā,” sacīja Netanjahu.

Izraēlas premjerministrs arī paslavēja Lietuvas valdību par tās īstenoto neatkarīgo un reālistisko pozīciju šajā un citos jautājumos.

Irānas problēmu Izraēlas premjers plāno pārrunāt arī ar Latvijas un Igaunijas valdību vadītājiem. Tomēr eksperti skeptiski vērtē iespēju, ka Telaviva saņems stingru atbalstu. 

Eiropas Savienība ceturtdien, 23.augustā, paziņoja par finansiālā atbalsta sniegšanu Irānai, lai palīdzētu stiprināt tās ekonomiku. Lēmums saistīts ar bloka dalībvalstu un Briseles centieniem saglabāt spēkā Irānas kodolvienošanos.

Līgumu ar Teherānu kritizē ne tikai Izraēla, bet arī Amerikas Savienotās Valstis. Netanjahu pieminētais Eiropas aviokompāniju lēmums par lidojumu pārtraukšanu saistīts ar Vašingtonas draudiem vērsties pret visiem Irānas sadarbības partneriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti