Izraēlas un «Hamās» pamiera sarunās domstarpības par karadarbības pauzes ilgumu

Ceturtdien Kairā noslēdzās pamiera sarunas starp Izraēlu un teroristisko organizāciju "Hamās". Delegācijas pameta Ēģiptes galvaspilsētu bez vienošanās. "Hamās" norādīja, ka viss tagad ir Izraēlas rokās. Tikmēr Izraēlas premjers paziņoja, ka viņa valsts ir gatava cīnīties viena pati, tādējādi netieši atsaucoties uz pēdējo dienu laikā nākušajiem paziņojumiem no Vašingtonas par kavēšanos ar bruņojuma piegādi.

Izraēlas un „Hamās” pamiera sarunās domstarpības par karadarbības pauzes ilgumu
00:00 / 00:00

Ceturtdien konfliktā iesaistīto pušu pārstāvji beidza divu dienu ilgās pārrunas un, kā norādījusi kāda Ēģiptes amatpersona ar valsti saistītajam kanālam "Al-Qahera News", Ēģiptes, Kataras un ASV pārstāvji aizvien cenšas samierināt abas konfliktā iesaistītās puses.

Ēģiptes ārlietu ministrs Samehs Šukri sarunā ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu bija vienisprātis, ka Izraēlai un "Hamās" jābūt elastīgākām, lai noslēgtu vienošanos par pamieru.

"Hamās" grupējuma pārstāvji apgalvo, ka Izraēla ir noraidījusi vidutāju piedāvāto pamiera plānu un viss tagad ir Telavivas rokās. Tikmēr vairāki avoti pavēstījuši kanālam CNN, ka jaunākajā pamiera piedāvājumā "Hamās" pieprasījis Izraēlai piekrist nevis sešu, bet 12 nedēļu ilgam pārtraukumam kara darbībā. Izraēla ir stingri noraidījusi šo piedāvājumu tieši šī pārtraukuma ilguma dēļ, pirms notikusi gūstekņu atbrīvošana.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu savā runā, kas veltīta Izraēlas neatkarības pasludināšanas dienai, lika noprast, ka cīņa pret "Hamās" kaujiniekiem turpināsies.

"Šodien mēs esam daudz spēcīgāki. Mēs esam spēcīgāki, noskaņotāki un vienotāki sakaut mūsu ienaidnieku. Ja mums nāksies palikt vieniem, mēs paliksim vieni. Esmu jau teicis, ja vajadzēs, cīnīsimies kaut vai ar nagiem. Bet mums ir vairāk nekā nagi. Ar šo pašu gara spēku un dievpalīgu mēs uzvarēsim," teica Netanjahu.

Lai arī iepriekš teikto var uzskatīt par netiešu kritiku Vašingtonas virzienā, Izraēlas valdības vadītājs naktī uz piektdienu pārraidītā sarunā ar ASV sarunu šovu vadītāju Filu Makgro pauda cerību uz ASV bruņojuma piegādes atsākšanu, norādot, ka Izraēla būtu ieinteresēta precīzākas darbības ieročos.

"Ja vēlamies izvairīties no upuriem civiliedzīvotāju vidū, ir vajadzīgi tieši šādi, nevis neprecīzas darbības ieroči. Es pazīstu Džo Baidenu vairāk nekā 40 gadus. Mums bieži ir bijuši kopsaucēji un domstarpības, kuras esam spējuši pārvarēt. Es ceru, ka tās varēsim pārvarēt arī tagad.

Bet mēs darīsim to, kas jādara, lai aizsargātu savu valsti. Un tas nozīmē arī aizsargāt savu nākotni. Tas nozīmē, ka mēs sakausim "Hamās", tai skaitā Rafahā. Mums nav citas izvēles," teica Izraēlas valdības vadītājs.

Jau iepriekš ziņots, ka ASV iebilst plaša mēroga Izraēlas sauszemes militārajai operācijai. Ziņu portāls "Axios" pēdējo stundu laikā vēstījis, ka valsts sekretārs Blinkens ASV Kongresam tuvākajā laikā iesniegs ziņojumu, kurā tiek kritizēta Izraēlas bruņoto spēku rīcības Gazas joslā, bet kurā secināts, ka Izraēla neesot pārkāpusi vienošanos par amerikāņu ieroču izmantošanu karadarbības zonā.

Savukārt ASV prezidenta nostāja turpina izsaukt kritiku kā no opozīcijā esošo republikāņu, tā arī no valdošo demokrātu partijas biedru vidus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti