Navaļnijam piespriestais arests liegs piedalīties plānotajos protestos

Pirms nākamnedēļ Krievijā paredzētajām demonstrācijām pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu tiesa opozīcijas līderim Aleksejam Navaļinjam piespriedusi 30 dienu administratīvo arestu. Tas piespriests saistībā ar viņa janvārī organizētajiem mītiņiem, un arests nozīmē, ka viņš pats mītiņos piedalīties nevarēs.

ĪSUMĀ:

  • Navaļnijs un atbalstītāji plāno protestus nākamnedēļ, kad daudzviet notiek reģionālās vēlēšanas.
  • Tiesa soda Navaļniju par nesankcionētu mītiņu janvārī ar 30 dienu arestu.
  • Navaļnijs uzskata: lieta kopš janvāra vilcināta, lai tagad liegtu viņam dalību protestos.

Navaļnijs un viņa atbalstītāji mītiņus pret Krievijā nepopulārajiem valdības plāniem paaugstināt pensionēšanās vecumu vēlas rīkot nākamsvētdien, kad vairākos Krievijas reģionos notiks vēlēšanas, tostarp Maskavā izvēlēs mēru.  

Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju tiesa pirmdien, 27.augustā, atzina par vainīgu varasiestāžu nesankcionētu mītiņu atkārtotā organizēšanā un sabiedriskās kārtības traucēšanā.

Navaļnijs pēdējos gados rīkojis vairākus masu mītiņus, bet šajā gadījumā spriedums saistīts ar viņa janvārī rīkotajām, varasiestāžu nesankcionētajām demonstrācijām. Tajās viņš aicināja boikotēt martā notikušās Krievijas prezidenta vēlēšanās, kurās atkārtoti uzvarēja Vladimirs Putins. Navaļnijam vēlēšanās kandidēt neļāva, jo viņš iepriekš krimināli sodīts lietā, kurā izvirzītās apsūdzības viņš pats noraida kā safabricētas.

Navaļnijs mēnesi ieslodzījumā pavadīja arī jūnijā, un tika atbrīvots dienā, kad Krievijā sākās Pasaules kauss futbolā.

Navaļnijs aicinājis nākamnedēļ svētdien, 9.septembrī, iedzīvotājus visā Krievijā iziet ielās uz demonstrācijām pret valdības ieceri paaugstināt pensionēšanās vecumu -   valdība plāno paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm no 55 gadiem līdz 63 gadiem, bet vīriešiem – no 60 līdz 65 gadiem.

Valdības plāni izraisījuši plašu neapmierinātību un nākuši par sliktu gan Putina, gan valdošās partijas „Vienotā Krievija” reitingiem.

42 gadus vecais opozīcijas līderis tiesas zālē paziņoja, ka pret viņu ierosināto lietu par janvāra demonstrācijām varasiestādes ievilkušas vairāku mēnešu garumā, lai to izmantotu tagad un neļautu viņam organizēt nākamnedēļ gaidāmos mītiņus.

30 dienu arests nozīmē, ka viņš tajos nevarēs piedalīties. Uz šo situāciju pirmdien norādīja arī Navaļnija vadītā “Fonda cīņai pret korupciju” jurists Ivans Ždanovs.

„Izvēlēts tāds laiks, lai varētu piespriest tik diennaktis aresta, lai viņš ieslodzījumā atrastos gan aptuveni divas nedēļas pirms demonstrācijām, gan divas nedēļas pēc tām,” medijiem norādīja jurists.

“Šī sakarība ir acīmredzama. Tādēļ viņi izlika šādas lamatas jau janvārī, ierosināja lietu un novilka līdz šim laikam, lai varētu viņu aizturēt pirms nākamā mītiņa,” sacīja Ždanovs.

9.septembris ir arī vietējo vēlēšanu diena vairākos Krievijas reģionos, tostarp galvaspilsētā Maskavā, kur bez vērā ņemamiem opozīcijas kandidātiem gaidāma Putina sabiedrotā, pašreizējā Maskavas mēra Sergeja Sobjaņina uzvara. Maskavas mērija noraidījusi Navaļnija prasību šajā dienā Tveras ielā rīkot mītiņu pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, jo tur jau paredzēti daudzi pilsētas svētku pasākumi, un brīdināja, ka vērsīsies pret mītiņa rīkotājiem un dalībniekiem, ja tas notiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti