Pēc desmit gadu debatēm Krievijā plāno paaugstināt pensionēšanās vecumu

Krievijas valdība atbalstījusi ieceri pakāpeniski paaugstināt pensionēšanās vecumu, sākot no 2019.gada, ziņo “Interfax.ru”. Šāds solis sperts pēc vairāk nekā desmit gadu debatēm par pensionēšanās jautājumu.

Izmaiņas paredz, ka no 2034.gada sievietes varēs pensionēties 63 gadu vecumā, bet vīrieši no 2028.gada – 65 gadu vecumā. Pašlaik Krievijā sievietes pensijas vecumu sasniedz 55 gados, vīrieši – 60 gados.

Tādējādi pensionēšanās vecums tiks paaugstināts ik gadu, sākot no 2019.gada. Savukārt uz pirmspensijas vecuma iedzīvotājiem attieksies pārejas periods.

Kā norāda britu raidsabiedrības BBC krievu redakcija, pirmspensijas iedzīvotājiem faktiski paredzēti atšķirīgi termiņi – viņi pensijā dosies vienu vai divus gadus vēlāk.

Tādējādi pirmās sievietes, kuras pensijā dosies 63 gadu vecumā, ir tās, kuras dzimušas 1971.gadā un kurām pašlaik ir 47 gadi. Savukārt pirmie vīrieši, kuri atbilstoši reformai pensionēsies 65 gadu vecumā, ir dzimuši 1963.gadā un kuriem pašlaik ir 55 gadi.

Kā iemesls reformai tiek minēta sabiedrības novecošana un līdzsvara samazināšanās pensionēšanās sistēmā. Demogrāfisku iemeslu dēļ kopš 90.gadiem Krievijā pensionāru kļūst vairāk, bet strādājošo skaits samazinās.

Saskaņā ar starptautiskās reitingu aģentūras “S&P” aplēsēm sabiedrības novecošanās un demogrāfiskā sloga pieauguma dēļ Krievijā līdz 2050.gadam strauji palielināsies valsts parāds un budžeta deficīts. Savukārt ar pensijām saistītie valsts izdevumi pieaugs līdz 19% no iekšzemes kopprodukta. 2016.gadā šis rādītājs bija 13%.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti