Mūķenes cep dievmaizītes pāvesta misei ASV

Romas pāvests Francisks vēl uzturas vizītē Kubā, taču viss jau ir gatavs viņa sagaidīšanai ASV, kur viņš dosies tiešā ceļā no Havanas. Vērienīgai svētajai misei Filadelfijā jau ir izcepts simtiem tūkstošu dievmaizīšu . 

Svētās Klēras klostera mūķenēm nācies strādāt virsstundas, lai Filadelfijas baznīcas varētu pienācīgi sagatavoties pāvesta Franciska vizītei ASV. Nesen viņas pagatavoja 100 000 hostiju jeb dievmaizīšu lielai brīvdabas misei, ko Francisks vadīs Filadelfijā 27.septembrī.

Svētās Klēras klostera mūķenes ar dievmaizīšu cepšanu nodrošina sev iztiku, un tām ir ap 200 klientu ASV un Kanādā. Taču, kā stāsta māsa Anna Bartola, lai izpildītu pāvesta pasūtījumu, viņas strādāja virsstundas gandrīz divu mēnešu garumā.

"Altāra maizes gatavošana ir darbs, ko mēs darām, lai uzturētu sevi. Taču tas ir arī ļoti īpašs darbs, jo mēs gatavojam maizes, kas kļūs par Kristus miesu, kad tās iesvētīs priesteris," teica Svētās Klēras klostera mūķene Anna Bartola.

Arī citu katoļu draudžu locekļi gatavo hostijas pāvesta misei, uz kuru varētu ierasties līdz pat 1,5 miljoni svētceļnieku. Svētās Klēras klostera mūķenes reti kad iziet ārpus sava klostera, taču astoņas māsas saņēma arhibīskapa atļauju, lai apmeklētu Franciska dievkalpojumu Filadelfijā.

Pāvests no Havanas uz ASV dosies jau otrdien, 22.septembrī.

Pāvesta Franciska brīvdabas dievkalpojums Kubas galvaspilsētas Revolūcijas laukumā Havanā piesaistīja milzīgus cilvēku pūļus. Apmeklētāju vidū bija arī Kubas prezidents Rauls Kastro un Argentīnas prezidente Kristīna Kirhnere. 

Formāli Kubas totalitārais režīms ir ateistisks, taču attieksme pret baznīcu pagājušā gadsimta beigās mīkstināta. Pēc baznīcas datiem, 60% no 11 miljoniem Kubas iedzīvotāju ir kristīti kā katoļi, taču no tiem baznīcu regulāri apmeklē tikai 5%.

Sprediķī Havanā Francisks neizteicās par Kubas politisko situāciju un tās tuvināšanos ar ASV, ko pats sekmējis, tomēr aicināja kubiešus būt pazemīgiem un nesavtīgiem.

Pāvesta vizīte notiek laikā, kad komunistiskajai salai priekšā ir sarežģīts ekonomiskās un politiskās pārejas periods pēc diplomātisko attiecību atjaunošanas ar Vašingtonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti