Mjanmas hunta piespriež cietumsodu demokrātisko spēku līderei un bijušajai Lielbritānijas vēstniecei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mjanmas militārā hunta piespriedusi kārtējo cietumsodu demokrātisko spēku līderei Aunai Sanai Sū Čī. Šoreiz viņai piespriesti trīs gadi stingrā režīma cietumā par "2020. gada vēlēšanu rezultātu viltošanu".

Cietumsodu saņēmusi arī bijusī Lielbritānijas vēstniece valstī Vikija Boumena, kura atzīta par vainīgu imigrācijas noteikumu pārkāpšanā.

Līdz ar jauno notiesājošo spriedumu Aunas Sanas Sū Čī kopīgais cietumsods jau sasniedzis 20 gadus. Līdz šim 77 gadus vecā politiķe notiesāta arī par korupciju un dažādiem citiem pārkāpumiem.

Līdzīgu trīs gadu cietumsodu saņēmis arī bijušais Mjanmas prezidents Vins Mjints. Militārā hunta nav sniegusi plašākus komentārus, taču iepriekš tās pašreizējais līderis bija izteicies, ka pret Aunu Sanu rīcībai būtu jābūt daudz izlēmīgākai.

Gads cietumā piespriests arī bijušajai Lielbritānijas vēstniecei Vikijai Boumenai un viņas vīram, kuri bija dzīvojuši ne imigrācijas dokumentos norādītajā deklarētajā dzīvesvietā.

Boumena un viņas vīrs Hteins Lins, vietējais mākslinieks un militārās huntas pretinieks, tika arestēti pagājušonedēļ. Boumena bija Lielbritānijas vēstniece Mjanmā no 2002. līdz 2006. gadam.

KONTEKSTS:

2021. gada februāra sākumā Dienvidaustrumāzijas valstī Mjanmā notika militārais apvērsums. Ģenerāļi puča sarīkošanu pamatoja ar iepriekšējā gada novembra vēlēšanās it kā notikušajām nelikumībām. Vēlēšanās pārliecinošu uzvaru bija guvusi Nacionālā demokrātijas līga. Militārā hunta uz gadu izsludinājusi ārkārtas stāvokli, solot pēc tam sarīkot jaunas vēlēšanas, precīzi nenorādot, kad tieši tās varētu notikt.

Kad militārie spēki pārņēma varu, Mjanmas valdības vadītāja Auna Sana Sū Čī un citi valdošās Nacionālās demokrātijas līgas augstākie pārstāvji tika aizturēti. Daudzas valstis nosodījušas Mjanmā notiekošo. ASV un Lielbritānija ieviesušas sankcijas pret huntu. Lielākā daļa Mjanmas kaimiņvalstu gan apgalvo, ka starptautiskajai sabiedrībai nav jāiejaucas Mjanmas iekšpolitikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti