Minhenes Drošības konferencē Netanjahu brīdina par draudiem no Irānas

Minhenē noslēgusies ikgadējā drošības konference, kurā trīs dienu garumā diplomāti un viedokļu līderi diskutēja par ārpolitikas aktualitātēm. Pirmoreiz konferencē piedalījās arī Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu. Savā uzrunā viņš veltīja skarbus vārdus Irānai.

''Irāna ir lielākais drauds ne tikai Izraēlai, mūsu arābu kaimiņiem, bet arī jums Eiropā un visai pasaulei. Un kad tā būs bruņojusies ar kodolieročiem, Irānas agresija kļūs nekontrolējama un apņems visu pasauli," sacīja Netanjahu.

Vienlaikus Netanjahu izteicies, ka Irānas radītie draudi palīdzējuši Izraēlai un arābu valstīm tuvināties un arābu valstis Izraēlā "vairs nesaskata ienaidnieku, bet sabiedroto cīņā pret ekstrēmismu".

Viņš arī apsūdzējis Irānu, ka tā vēlas radīt impēriju, kas stieptos līdz Vidusjūrai, kolonizējot Sīriju un Libānu un "aprijot milzīgas teritorijas".

Pēdējā konfences dienā liela uzmanība tika pievērsta Tuvajiem Austrumiem. ASV bijušais valsts sekretārs Džons Kerijs uzsvēra nepieciešamību saglabāt Irānas kodolnolīgumu. Tika runāts arī par Izraēlas un Palestīnas attiecībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti