Miljons venecuēliešu pieprasa prezidenta atcelšanu

Nestabila politiskā situācija ir izveidojusies Venecuēlā. Opozīcija sarīkojusi vēsturiska mēroga demonstrāciju valsts galvaspilsētā Karakasā, pieprasot referendumu par kreisi populistiskā prezidenta Nikolasa Maduro atcelšanu no amata. 

Ievērojamu sabiedrības daļu saniknojis bēdīgais ekonomikas stāvoklis valstī un pieaugošais pārtikas, medikamentu un citu pirmās nepieciešamības preču deficīts.

Bet Maduro aizvien ir daudzi atbalstītāji, kas joprojām gatavi aizstāvēt "sociālistisko revolūciju".

Pēc opozīcijas datiem, ielās izgājis aptuveni viens miljons protestētāju. Pēc Maduro vērtējuma, atbalstu viņa valdībai izrādījuši 30 tūkstoši cilvēku. Opozīcija gatavo nākamās protesta akcijas, kuras prezidents raksturo kā apvērsuma mēģinājumu.

Iepriekš opozīcija centās līdz 10. janvārim sarīkot referendumu par Maduro atcelšanu no amata, jo 10.janvārī apritēs četri gadi no Maduro sešu gadu prezidentūras, un tad nobalsošana par viņa atcelšanu referendumā nozīmētu nevis jaunas vēlēšanas, bet varas nodošanu viņa izraudzītam viceprezidentam.

Bet  Venecuēlas Nacionālās vēlēšanu padome augusta sākumā apstiprinājusi pirmo no divām petīcijām, kas opozīcijai jāiesniedz referenduma noorganizēšanai. Padome paziņoja, ka parakstu vākšana otrajai petīcijai notiks oktobra beigās, ja tiks izpildītas visas prasības, bet tas, savukārt faktiski padara neiespējamu referenduma sarīkošanu līdz janvārim.

Jaunākā sabiedriskās domas aptauja liecina, ka gandrīz divas trešdaļas Venecuēlas vēlētāju referendumā balsotu par Maduro atcelšanu no amata.

Venecuēla cīnās ar hiperinflāciju, ekonomikas kritumu, plašu noziedzību, korupciju, pārtikas un elektroenerģijas trūkumu. Opozīcija apsūdz Maduro valsts novešanā uz ekonomikas sabrukuma sliekšņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti