Miera uzturēšanas karavīrus apsūdz vardarbībā pret bērniem CĀF

Eiropas Savienības miera uzturēšanas spēku sastāvā ietilpstošie karavīri Centrālāfrikas Republikā (CĀF) pastrādājuši dzimumnoziegumus pret bērniem. Par šādām apsūdzībām piektdien paziņoja ANO augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos birojs.

Jaunākās apsūdzības nākušas gaismā pēdējās nedēļās balstoties uz ANO darbinieku intervijām, kurās bērni stāstījuši par izvarošanām. Līdzīgas apsūdzības izskanējušas arī iepriekš, un Apvienotās Nācijas kritizētās par nespēju tikt galā ar situāciju.

 

Apvienotās Nācijas paziņojušas, ka vairākas meitenes vecumā no 14-16 gadiem liecinājušas, ka viņas izvarojuši Gruzijas militāristi, kas ietilpst Eiropas Savienības spēku Centrālāfrikā kontingentā. Vienlaikus astoņus gadus veca meitene un deviņus gadus vecs zēns pastāstīja, ka viņus izmantojuši karavīri no Francijas.

Starptautiskie miera uzturēšanas spēki tikuši nosūtīti uz Centrālāfrikas Republiku pēc tam, kad 2013.gadā izcēlās sadursmes starp kristiešu kaujiniekiem un musulmaņu nemierniekiem. ANO augstais komisārs cilvēktiesību jautājumos Zeids Raads al Huseins norādījis, ka ir „ārkārtīgi satraukts” par to, ka apsūdzības pret miera uzturēšanas karavīriem turpinās. Apvienotās Nācijas iepriekš kritizētas par nespēju tikt galā ar situāciju Centrālāfrikas Republikā saistībā ar apsūdzībām par miera uzturētāju noziegumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti