Meksikā izceļas nemieri pēc narkotiku karteļa vadoņa aizturēšanas

Meksikā ceturtdien aizturēts ieslodzījumā esošā narkotiku karteļa vadoņa Hoakina "El Čapo" Guzmana dēls. Ovidio Guzmans ticis aizturēts valsts ziemeļrietumos esošajā Sinaloa štatā. Pēc viņa aizturēšanas izcēlušies nemieri, narkotiku karteļa locekļiem cenšoties atriebties par drošības spēku īstenoto operāciju.

Meksikā izceļas nemieri pēc narkotiku karteļa vadoņa aizturēšanas
00:00 / 02:24
Lejuplādēt

Ovidio Guzmans ar iesauku "El Raton" jeb "Pele", ticis aizturēts ziemeļrietumos esošā Sinaloa štata Kulikanas pilsētā. Pēc tam viņš ar īpašu militāru lidmašīnu nogādāts galvaspilsētā Mehiko. Viņa izsekošanas un aizturēšanas operācija ilgusi pusgadu. To atbalstīja ASV amatpersonas.

Domājams, ka 32 gadus vecais Ovidio Guzmans teju sešus gadus palīdzējis vadīt tēva izveidoto Sinaloa karteli.

Ovidio Guzmans šajās aktivitātēs iesaistījies kopš 2017. gada, kad El Čapo tika izraidīts uz ASV un tagad tur izcieš mūža ieslodzījumu.

Meksikas drošības spēki Guzmanu pirmo reizi aizturēja jau 2019. gadā, taču toreiz viņu atbrīvoja, lai izvairītos no viņa atbalstītāju vardarbības draudiem.

Šoreiz no tā nav izdevies izvairīties, jo pēc Guzmana aizturēšanas pilsētā izcēlās agresīvas sadursmes, kurās ir nogalināti vismaz trīs Nacionālās gvardes karavīri, bet vēl vismaz 28 cilvēki guvuši ievainojumus. Internetā izplatītajos videomateriālos virs pilsētas redzami melnu dūmu mākoņi, kā arī sadedzinātas automašīnas un autobusi. Situāciju komentēja Meksikas aizsardzības ministrs Luiss Kresensio Sandovals:

"Pēc tieša uzbrukuma atvairīšanas drošības spēki noziedzīgā grupējuma dalībnieku vidū identificēja Ovidio. Viņi tika arestēti, un viņu rīcībā bija ieroči, ko izmanto vienīgi Meksikas armija un gaisa spēki. Mirkli pēc viņa aizturēšanas karteļa pārstāvji, kas ir daļa no viņa noziedzīgās grupas, dažādās Kulikanas pilsētas vietās izveidoja 19 barikādes un īstenoja bruņotus uzbrukumus, tostarp uzbrukumu Kulikanas starptautiskajai federālajai lidostai un gaisa spēku 10. bāzei. Turklāt visas pieejas Kulikanas pilsētai tika bloķētas."

Uzbrukuma laikā lidostai karteļa pārstāvji raidīja šāvienus divu lidmašīnu virzienā, vienai no lidmašīnām, kas gatavojusies pacelties, arī trāpot.

Pasažieru uzņemtos videomateriālos redzams, kā lidmašīnā esošie cilvēki guļas uz grīdas un slēpjas aiz krēsliem. Sinaloa štata lidostās atcelti vairāk nekā 100 reisi.

Sadursmēm starp drošības spēkiem un karteļa pārstāvjiem turpinoties, izlaupīti vairāki veikali, skolās ir apturētas nodarbības, bet Kulikanas pilsētā ir atcelti dažādi sporta pasākumi. Meksikā šajā nemierīgajā laikā jau svētdien gaidāma ASV prezidenta Džo Baidena vizīte, jo galvaspilsētā norisināsies Ziemeļamerikas līderu samits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti