Dienas ziņas

Gaidāma reforma skolās bērniem ar īpašām vajadzībām

Dienas ziņas

Polijas jaunā valdība Vācijai prasa reparācijas

Šogad uzietas vairākas apjomīgas narkotiku kravas

Ārzemju ķīmiķis un pusmiljons eiro precēs – policija Latgalē uziet iespaidīgu metamfetamīna laboratoriju

Policija janvārī viensētā Latgalē, Augšdaugavas novadā, uzgājusi iespaidīgu metamfetamīna laboratoriju, kam bija piesaistīts ķīmiķis no ārzemēm, kurš saņēma algu, un kas bija paspējusi saražot preci ap pusmiljona eiro vērtībā. To trešdien, 31. janvārī, preses konferencē pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Raimonds Kronbergs.

Ārzemju ķīmiķis un pusmiljons eiro precēs – policija Latgalē uziet iespaidīgu metamfetamīna laboratoriju
00:00 / 02:59
Lejuplādēt

Policija uzietajā laboratorijā atsavināja apmēram 50 kilogramu metamfetamīna, 550 gramu kokaīna un apmēram 1000 litru prekursoru jeb vielas, kas nepieciešama metamfetamīna ražošanai. Aizdomās par narkotiku izgatavošanu, glabāšanu un realizēšanu aizturēta organizēta noziedzīga grupa.

Pats kriminālprocess bija sākts pērnā gada nogalē, jo bija saņemta informācija par personu grupu, kura nodarbojas ar metamfetamīna realizāciju.

Kronbergs informēja, ka janvāra sākumā Daugavpilī aizturēta viena persona, kura automašīnā zem būvgružiem vedusi 18 kilogramus apreibinošās vielas. Turpinot izmeklēšanu Daugavpils apkārtnē lauku viensētā uzieta minētā laboratorija, kas darbojusies dažus mēnešus. 

Kopumā aizturētas trīs personas, tostarp minētā persona Daugavpilī. Meklēšanā izsludinātas vēl divas personas, tostarp persona, kura bija uzaicināta no ārzemēm kā ķīmiķis. Šai personai bija diezgan labs atalgojums par katru saražoto narkotiskās vielas kilogramu, taču Kronbergs tās pavalstniecību neatklāja.

Kā skaidroja Kronbergs, laboratorijas izveidē ievērots pietiekami augsts konspirācijas līmenis, lai policijai un vietējiem iedzīvotājiem maksimāli apgrūtinātu ražošanas vietas identificēšanu.

"Izgatavotais apjoms liecina par to, ka šis bizness ir bijis labi organizēts, plānots, un Latvijas mērogā diezgan liels tas apjoms vienreizējai iepludināšanai nelegālā tirgū. Mēs arī pārbaudām informāciju par iespējamo piegādi blakus valstīm – Igaunijai, Skandināvijai, piemēram, tāpēc arī šajā jomā notiek starptautiskā līmenī komunikācija ar kolēģiem par šīm aizturētajām personām," sacīja Kronbergs.

Laboratorijas izveidē bija ieguldīti aptuveni 100 000 eiro, un ražošanai nepieciešamās vielas vestas no Eiropas, proti, pastāv aizdomas, ka tās vestas no Polijas. Turklāt, kā uzsvēra Kronbergs, vienu daļu no ražošanai nepieciešamajām vielām var iegādāties sadzīves preču veikalos.

Izņemto apreibinošo vielu vērtība ielu tirdzniecības līmenī varētu sasniegt ap pusmiljonu eiro.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Citā kriminālprocesā janvārī aizturēta vēl viena noziedznieku grupa. No šiem noziedzniekiem policija atsavinājusi 32 kilogramus marihuānas un 55 gramus kokaīna. Tāpat atsavinātas automašīnas un skaidra nauda 20 000 eiro apmērā, kas, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā.

Šīs personas – 69 gadus vecs Latvijas kriminālajās aprindās zināms vīrietis, kā arī 1983. un 1993. gadā dzimuši vīrieši – nodrošināja apreibinošo  vielu loģistiku no Eiropas uz Latviju un pēcāk pārdeva vielas šeit.

Kopumā Valsts policijai gads sācies ar iespaidīgu daudzumu narkotisko vielu atklāšanu. Šomēnes tā izņēmusi aptuveni 83 kilogramus dažādu narkotiku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti