Policija: Narkotikas «no rokas rokā» tirgo reti, aktīvi jāuzrauga «Telegram» un citi čati

Cīņā pret narkotiku apriti Valsts policija izveidojusi atsevišķas nodaļas, kas specializējas "Telegram" un citu čatu lietotņu uzraudzībā. Narkotikas "no rokas rokā" tirgo arvien retāk, tāpēc narkotiku aprites ierobežošanai saziņas vietnēs policija turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību. To trešdien, 31. janvārī, preses konferencē sacīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Staļģevics.

Staļģevics norādīja, ka ierosināto lietu skaits saistībā ar narkotiku apriti ar katru gadu pieaug. Rīgas reģionā 2023. gadā tika ierosinātas vairāk nekā 700 lietas par narkotisko vielu apriti. Kopumā Rīgas reģionā policija 2023. gadā izņēma vairāk nekā 224 kilogramus (kg) dažādu narkotisku vielu, kuru kopējā realizācijas summa tirgū varētu būt gandrīz 4 miljoni eiro. Visvairāk policija Rīgas reģionā izņēmusi marihuānu (vairāk nekā 140 kg), bet lielu daļu veido arī MDMA (36 kg), amfetamīns (31 kg) un kokaīns (5 kg), kā arī sintētiska viela – fentanils (4 kg), kas ir vismaz 40 000 dozu. 

Staļģevics, nenosaucot konkrētus skaitļus, norādīja, ka pēdējos gados pieaudzis tieši narkotiku realizētāju skaits. Šīs personas aktīvi izmantojot saziņas vietni "Telegram" un arī citas lietotnes, lai tirgotu narkotikas. 

Pērn Rīgas reģiona pārvalde aizturējusi 78 personas, kas darbojušās "Telegram" čatos. "Esam aktīvi strādājuši. (..) Tur ir personas, kas vienkārši realizē, bet ir arī personas, kas čatus uzturēja. Šajos procesos ir izņemti lieli daudzumi narkotisko vielu," pastāstīja Staļģevics.

Arī turpmāk policija aktīvi darbosies, lai iegrožotu narkotiku apriti tieši saziņas vietnēs, sacīja Staļģevics, norādot, ka viena no policijas nodaļām specializējas čatu monitoringa darbā "Telegram" un citās lietotnēs. 

Policija koncentrēs resursus šajā virzienā, jo narkotiku tirgošana "no rokas rokā" notiek reti, pauda Staļģevics. Viņš sacīja, ka nelegālā rūpala čatu uzturētāji un narkotiku tirgotāji apzinās policijas klātbūtni saziņas vietnēs, tāpēc viņi īsteno dažādas "konspiratīvas darbības’. "Mēs tās zinām un mēģinām atklāt," piebilda Staļģevics. 

Tāpat Staļģevics uzsvēra, ka policijai narkotiku aprites ierobežošanai liels atbalsts ir iedzīvotāji, kas ziņo par nelegālām darbībām.

"Principā sabiedrība un iedzīvotāji ir ļoti aktīvi, tieši zinot un redzot, kas notiek ar narkotisko vielu apriti pilsētā, tieši pateicoties iedzīvotāju ziņojumiem esam izņēmuši tik daudz vielu no aprites. Tikai kopā ar sabiedrību policija var šo sērgu – psihotropo un narkotisko vielu apriti – mazināt," pauda Staļģevics. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti