Meja vēlas atsākt sarunas ar Briseli par «Brexit» līgumu

Lielbritānijas premjere Terēza Meja vēlas atsākt sarunas ar Briseli par izstāšanās līguma nosacījumiem. Šādu nodomu britu valdības vadītāja apliecināja sava kabineta locekļiem.

Eiropas Savienība līdz šim ir uzstājusi, ka sarunas par izstāšanās vienošanos ir pabeigtas un Brisele nav gatava neko mainīt esošajā līgumā.

Tomēr Meja cer, ka nelielas, bet juridiski saistošas izmaiņas jautājumā par to, kā nodrošināt brīvu kustību bez robežkontroles atjaunošanas starp Īriju un Ziemeļīriju, varētu pārliecināt lielāko daļu Lielbritānijas parlamenta deputātu atbalstīt šo vienošanos.

Valdības paziņojums izskanēja dienā, kad Londonā notiek kārtējais balsojums. Šoreiz tiek apspriesti deputātu piedāvātie grozījumiem izstāšanās līgumā un pavadošajos lēmumos.  

KONTEKSTS:

2016. gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).  Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019. gada 29. martā. Taču Lielbritānijas parlaments noraidīja tā saukto "Brexit" šķiršanās līgumu, kas ir teju 600 lapas garš un ir juridiski saistošs.

Ja Lielbritānija tomēr pamet bloku bez jebkāda līguma, tad jau 30. martā var iestāties vērā ņemamas sekas. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji, kas sadarbojas ar Apvienoto Karalisti, ir aicināti nopietni gatavoties šādai iespējai. Šķiršanās bez vienošanās var radīt nopietnas problēmas gan ar preču piegādi, gan ar muitas kontroli, gan ar dažādām atļaujām un licencēm, kas nebūs vairs spēkā. Arī privātpersonu ceļošana var būt apgrūtināta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti