Maskavas domes deputātam piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainas kara kritizēšanu

Maskavas tiesa piektdien piespriedusi septiņu gadu cietumsodu pilsētas domes deputātam Aleksejam Gorinovam, jo viņš nosodījis Krievijas iebrukumu Ukrainā.

60 gadus vecais politiķis atzīts par vainīgu "apzināti nepatiesas informācijas" izplatīšanā par Krievijas armiju.

Gorinovs ir pirmais ievēlētais opozīcijas deputāts, kuram piespriests cietumsods par kara kritizēšanu.

Tiesā viņš ieradās ar papīra lapu ar uzrakstu: "Vai jums joprojām ir vajadzīgs šis karš?" Tiesas darbinieki centās ar rokām aizsegt plakātu, lai to nevarētu nofotografēt, līdz Gorinovs pats to novāca.

Deputāta sieva Alla sāka raudāt, izdzirdot spriedumu, bet vairāki Gorinova atbalstītāji viņam aplaudēja.

Gorinovs kritizēja Krievijas iebrukumu Ukrainā darba tikšanās laikā martā. Tikšanās tika filmēta un video publiskots vietnē "YouTube".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikšanās laikā viņš apšaubīja ieceri rīkot mākslas konkursu bērniem viņa vēlēšanu apgabalā, kamēr Ukrainā katru dienu mirst bērni.

Tiesnese secināja, ka Gorinovs pastrādājis noziegumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kas balstīta politiskajā naidā.

Tiesnese sacīja, ka Gorinovs un deputāte Jeļena Kotjonočkina, kura aizbēgusi no Krievijas, maldinājuši cilvēkus par Maskavas militāro kampaņu Ukrainā un likuši viņiem izjust nemieru un bailes.

Krievijā iebrukumu Ukrainā ir aizliegts dēvēt par karu. Tas jāsauc par speciālo militāro operāciju, un to faktiski aizliegts kritizēt.

Martā Krievijā tika pieņemts likums, kas paredz līdz 15 gadiem ilgu cietumsodu par ziņām, kas Kremļa skatījumā diskreditē Krievijas armiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti