Maskavā par ierakstu tviterī blogerim piespriež 5 gadu cietumsodu

Maskavas tiesa piesprieda piecu gadu cietumsodu finanšu menedžerim un blogerim Vladislavam Siņicam, kuru apsūdzēja par naida kurināšanu un draudiem spēka struktūru darbinieku radiniekiem. Par apsūdzību iemeslu kļuva viņa tvīts, kurā, pēc viņa paša vārdiem, viņš piedalījās diskusijā, nevis aicināja uz vardarbību.

Piemaskavas Ļubercu pilsētas iedzīvotājs, 30 gadus vecais Siņica pēc tiesneses teiktā “pieļāvis rīcību, kas vērsta uz naida kurināšanu”. Prokuratūra prasīja piespriest viņam sešu gadu cietumsodu, ziņo BBC krievu dienests.

Apsūdzētais paziņoja, ka spriedumu pārsūdzēs.

Šogad 31. jūlijā Siņica savā tvitera profilā ierakstīja: “Paskatīsies uz jaukām ģimenes fotogrāfijām, izpētīs ģeolokāciju, un tālāk drosmīgā kārtības sarga bērns vienkārši neatnāk no skolas”.

Izmeklēšana uzskatīja šo publikāciju par ekstrēmistisku, un pēc izmeklētāju lūguma blogeru arestēja 5. augustā, vēsta “Deutcshe Welle”.  

Pats Siņica kategoriski noliedza savu vainu un skaidroja, ka viņa vārdi ir “izrauti no konteksta”, ziņo BBC.  Viņš skaidroja, ka neaicināja uz kādām darbībām, bet gan piedalījās diskusijā par kārtības sargu anonimitātes atcelšanu – jautājumu par to, kāpēc spēka struktūru darbinieki protesta akcijās strādāja maskās.  

Prokuratūras pārstāve tiesā nolasīja vairākus Siņicina tvītus, pārsvarā par dalību opozīcijas protesta akcijās, kā arī par spēka struktūru darbiniekiem, kas strādāja šajās akcijās.    

BBC arī vēsta, ka tiesā liecināja vairāki Krievijas gvardes darbinieki, apgalvojot, ka pēc Siņicas ierakstiem sākuši uzraukties par saviem bērniem, bet viens no viņiem, Deniss Tihonovs, nevarēja pēc advokāta lūguma nosaukt savu profila vārdu tviterī un paskaidrot, kā tieši viņš atradis Siņicas ierakstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti