Panorāma

«Tautas Panorāma» plānotajā Ulbrokas novadā

Panorāma

Panorāma

Kremlis: protesti Maskavā nav krīze

Kremlis: Protesti Maskavā nav krīze

Kremlis pirmo reizi komentējis Krievijas galvaspilsētā Maskavā regulāri notiekošos protestus un to vardarbīgo apspiešanu. Prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs uzsvēris, ka notiekošais nav nekas neierasts un līdzīgi protesti notiek arī citās valstīs.

Tikmēr sabiedrības uzmanību turpina piesaistīt ziņas par vairāku protestu akcijas laikā aizturēto un savainoto likteni. 

Putins notiekošajam Maskavā seko, taču tā nav krīze, turklāt Krievijas prezidentam neesot katru reizi jāizsakās par daudzajiem notikumiem, kas katru dienu notiek Krievijā -  tā Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs pēc ilgstošas klusēšanas beidzot komentējis protestus.

Putins par tiem joprojām nav izteicies, lai gan tajos katru sestdienu jau ilgstoši pulcējušies desmitiem tūkstoši cilvēku un tie katru reizi beigušies ar masveida īslaicīgu aizturēšanu, kā arī vairākiem skaļākiem starpgadījumiem un skandāliem.

Vienu no tiem vairs nav spējusi ignorēt arī policijas vadība.

Oficiāli paziņots, ka uzsākta izmeklēšana par videomateriālu, kurā redzams, kā policists protesta akcijas laikā aizturētai sievietei iesit pa vēderu.

26 gadus vecā sieviete vēlāk stāstījusi, ka vardarbīgi aizturēta, jo protestēja pret kāda invalīda arestēšanu.

Tomēr izmeklēšana var beigties arī bez rezultāta. Tā noticis ar dizaineri Konstantīnu Konovalovu, kurš tika aizturēts rīta skrējiena laikā pa Maskavas ielām vēl pirms protesta akcijas sākuma jūlija pēdējā sestdienā.

Aizturēšanas laikā viņam tika salauzta kāja, bet izmeklēšanā secināts, ka policijas darbinieku rīcība bijusi saskaņā ar likumu.

Pats dizainers sodīts ar administratīvo sodu par līdzdalību nesankcionētā protesta akcijā, lai gan apgalvo, ka tajā pat nebija grasījies piedalīties.

Protesta akcijas Krievijas galvaspilsētā sākās pēc tam, kad uz 8. septembrī gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām varasiestādes neļāva kandidēt nevienam no demokrātiskās opozīcijas izvirzītajiem kandidātiem.

Viens no opozīcijas līderiem un nereģistrētajiem kandidātiem Iļja Jašins vērsies pie Maskavas vēlēšanu komisijas ar lūgumu pārcelt vēlēšanas un tomēr ļaut reģistrēt opozīcijas kandidātus, taču uz vēstuli saņēmis atteikumu. Savukārt prezidenta Putina preses sekretārs uzsvēris, ka šis jautājums jāatstāj vēlēšanu komisijas kompetencē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti