Maskava lūdz Latvijai ļaut ierīkot Krievijas prezidenta vēlēšanu iecirkņus 12 pilsētās

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) saņēmusi no Krievijas vēstniecības Latvijā lūgumu saskaņot Krievijas prezidenta vēlēšanu pirmstermiņa izbraukuma balsošanas vietu organizēšanu 12 Latvijas pilsētās, aģentūru LETA informēja ĀM.

Ministrijā norādīja, ka papildus vēlēšanu iecirkņiem Rīgā, Daugavpilī un Liepājā vēstniecība lūgusi saskaņot arī pirmstermiņa izbraukuma balsošanas vietu organizēšanu 12 Latvijas pilsētās, un šis lūgums pašlaik tiek izvērtēts.

ĀM skaidroja, ka plāno sniegt atbildi uz lūgumu nākamās nedēļas laikā.

Jau ziņots, ka Krievija lūgusi Igaunijai ļaut ierīkot prezidenta vēlēšanu iecirkņus pilsētās, kurās kompakti dzīvo Krievijas pilsoņi. Tomēr Igaunijas Ārlietu ministrija norādīja, ka iecirkņus drīkstēs atvērt tikai Krievijas vēstniecībā Tallinā, tās konsulārajā nodaļā Tartu, kā arī ģenerālkonsulātā Narvā.

Tāpat Maskava lūgusi Lietuvu atļaut palielināt to vietu skaitu, kurās Krievijas pilsoņi, kas atrodas Lietuvā, varēs balsot martā gaidāmajās Krievijas prezidenta vēlēšanās. Lietuvas Ārlietu ministrija paziņoja, ka patlaban izskata Krievijas lūgumu.

Krievijas prezidenta vēlēšanas plānotas 18.martā un paredzams, ka tajās uzvarēs līdzšinējais Krievijas valsts galva Vladimirs Putins.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti