Igaunija neļaus Krievijai atvērt papildu vēlēšanu iecirkņus

Igaunijas Ārlietu ministrija noraidīja Krievijas vēstniecības lūgumu atļaut uz Krievijas prezidenta vēlēšanu laiku atvērt papildu vēlēšanu iecirkņus ārpus vēstniecības un konsulāta telpām, ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.

Šo informāciju Igaunijas Radio 4 apstiprināja ministrijas pārstāve Sandra Kamilova.  

Viņa skaidroja, ka citu valstu pārstāvniecības Igaunijā drīkst ierīkot vēlēšanu iecirkņus tikai ar Ārlietu ministrijas atļauju un tikai pārstāvniecībās vai konsulātos,  līdz ar to Krievijas pārstāvniecība var ierīkot iecirkņus Tallinā, Tartu un Narvā.  

Iepriekš Krievijas vēstnieks Igaunijā Aleksandrs Petrovs Radio 4 stāstīja, ka vēstniecība lūgusi Ārlietu ministrijai atļauju atvērt iecirkņus arī citās Igaunijas pilsētās, kurās dzīvo Krievijas pilsoņi.  

Vēstnieks norādījis, ka interese par vēlēšanām ir pietiekami liela, un iepriekš Krievijas parlamenta vēlēšanu laikā ar iecirkni vēstniecībā nebija pietiekami.   

ERR norāda, ka Igaunijā dzīvo 85 000 Krievijas pilsoņu, un 2016.gadā Krievijas Valsts domes vēlēšanu laikā strādāja 9 iecirkņi Tallinā, Tartu un Narvā. Kopumā  2016.gadā Krievijas parlamenta vēlēšanās piedalījās 10 000 Krievijas pilsoņu.

Krievijas prezidenta vēlēšanas plānotas 2018.gada 18.martā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti