Maskavā gaidāmi kārtējie protesti

Krievijas galvaspilsētā Maskavā šodien plānota kārtējā protesta akcija, kuras dalībnieki pieprasa neatkarīgo deputātu pielaišanu startam Maskavas domes vēlēšanās. Līdzīgi kā pagājušās nedēļas mītiņš, kura laikā tika aizturēti gandrīz 1400 cilvēku, arī šīsdienas gājiens ar varas iestādēm nav saskaņots.

Maskavā gaidāmi kārtējie protestiUģis Lībietis

Kopš 14. jūlija šī būs jau ceturtā protesta akcija, kurā aktīvisti pieprasa nodrošināt godīgas un brīvas Maskavas domes vēlēšanas, ļaujot tajās piedalīties arī neatkarīgajiem kandidātiem. Līdz šim atļauja organizēt šādus gājienus dota tikai vienreiz.

Šoreiz Maskavas varas iestādes savu lēmumu nesaskaņot protesta akciju skaidro ar to, ka ir pārkāpts pieteikumu iesniegšanas termiņš. Proti, pieteikumu par 12 piketu sarīkošanu Bulvāra aplī pašvaldības deputāti iesnieguši mazāk kā trīs dienas pirms paša notikuma. Drīz pēc atteikuma saņemšanas arī policija brīdinājusi, ka par nesankcionētu akciju rīkošanu ir paredzēta atbildība un uz pārkāpumiem tiks reaģēts operatīvi.

Viena no iesnieguma iesniedzējām Jeļena Rusakova paziņojusi, ka par spīti aizliegumam domes deputāti tāpat ieradīsies uz tikšanos ar saviem vēlētājiem. Arī Alekseja Navaļnija štābs ir aicinājis savus atbalstītājus šodien doties „pastaigā pa bulvāriem”. Gatavību piedalīties šīsdienas akcijā sociālajā tīklā ''Facebook'' ir izteikuši aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti