Losandželosā frizētavās var pārbaudīt asinsspiedienu

Teju puse amerikāņu cieš no pārāk augsta vai pārāk zema asinsspiediena. Problēmas risināšanai rasta radoša pieeja – vairākās frizētavās ieviesta iespēja pārbaudīt asinsspiedienu un nepieciešamība gadījumā saņemt vajadzīgos medikamentus.    

Veselības pārbaudes daudziem šķiet biedējošas, taču, ja tās notiek tik bieži apmeklētā un pazīstamā vietā kā frizētava, tās ir mazāk atbaidošas. Amerikāņu farmaceiti sadarbībā ar vairākām Losandželosas frizētavām izstrādājuši projektu, kas frizētavās piedāvā pārbaudīt asinsspiedienu un arī saņemt nepieciešamās zāles.

“Šī programma izglāba manu dzīvi. Tā palīdzēja man un citiem manā kopienā, kuriem varētu būt augsts asinsspiediens, bet kuri par problēmu nemaz nenojauta,” atzina klients Marks Sims.

Afrikāņu izcelsmes vīriešiem ir lielāks augsta asinsspiediena risks nekā citām etniskajām grupām. Augsts asinsspiediens savukārt rada lielāku sirdstrieku risku. Tikai pusei Amerikas iedzīvotāju asinsspiediens ir normas robežās. Daudzi nemaz nezina, ka viņus skar šī problēma.

“Tas aizņem tikai 3 – 5 minūtes, lai pārbaudītu asinsspiedienu, tāpēc uzreiz, kad pabeidzu sava klienta matu griezumu, es veicu pārbaudi,” stāstīja frizētavas īpašnieks Ēriks Muhameds.

Visiem 19 no viņa klientiem, kuri izgāja programmu, kritās asinsspiediens. Rezultāti ir daudzsološi, tāpēc tiek plānots projektu paplašināt arī uz citām ASV pilsētām. Šo pieeju izmanto arī vēža pārbaužu veikšanai – vairākās baznīcās un skaistumkopšanas salonos tiek piedāvāti veselības testi.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti