Lietuvas premjers Skvernelis paziņo par nodomu palikt amatā

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis otrdien paziņoja par nodomu palikt amatā.

"Esmu izlēmis nolikt pilnvaras, kad amatā stāsies jaunievēlētais prezidents, un pēc tam veidot jaunu valdību," viņš otrdien sacīja žurnālistiem pēc tikšanās ar Gitanu Nausēdu, kurš piektdien stāsies Lietuvas prezidenta amatā.

Lietuvā pēc jaunā prezidenta stāšanās amatā līdzšinējam premjeram un valdībai ir jānoliek pilnvaras. Nereti jaunais prezidents veidot jauno valdību aicina līdzšinējo premjeru.

Skvernelis norādīja, ka labprāt turpinātu strādāt. Vienlaikus viņš piebilda, ka valdībai ir jābūt efektīvai un tā nedrīkst būt populistiska, un tai ir jāizpilda programmā iekļautie uzdevumi.

"Runājot par valdību, tai ir jāspēj atrisināt problēmas, un ministru darbam ir jāatbilst caurskatāmības, profesionalitātes un uzticamības standartiem," teica Skvernelis.

KONTEKSTS:

Četru Lietuvas partiju - šobrīd valdošās Zemnieku un zaļo savienības, tās līdzšinējās koalīcijas partneres - Sociāldemokrātu darba partija, kā arī "Kārtība un taisnīgums" un "Lietuvas poļu vēlēšanu akcija-Kristīgo ģimeņu savienība", kuru frakcijas koalīciju līdz šim atbalstījušas konkrētos parlamenta balsojumos, - līderi un pašreizējais valdības vadītājs parakstīja līgumu par jaunas koalīcijas izveidi, kurā runāts par koalīcijas programmu un amatu sadali.

Premjera uzvārds dokumentā nav ierakstīts, vienīgi norādīts, ka šā amata kandidātu izvirza zaļzemnieki, bet spīkeru deleģē Sociāldemokrātu darba partija.

Kad maija beigās zaļzemnieki, sociāldarbieši un "Kārtība un taisnīgums" parakstīja sākotnējo memorandu par jaunas koalīcijas izveidi, tajā bija paredzēts, ka premjera amatā paliks zaļzemnieku deleģētais bezpartijiskais līdzšinējais valdības vadītājs.

Iepriekš Skvernelis pats solīja atkāpties no premjera amata, ja zaudēs maijā notikušajās prezidenta vēlēšanās, kurās viņš palika trešais. Tomēr vēlāk viņš kļuva atturīgs izteikumos par šo jautājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti