Lietuvā gaidāma trīs ministru nomaiņa

Par nodomu mainīt šos ministrus Skvernelis paziņoja pirmdien, 3.decembrī. Viņš gan uzsvēra, ka šis lēmums nav saistīts nedz ar skolotāju streiku, nedz valstī notiekošajiem protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās. “Ir dažas nozares, kur es gribētu redzēt lielāku progresu, lielāku dinamiku un stiprāku izlēmību. Tāpēc es nolēmu nomainīt trīs ministrus,” sacīja Skvernelis.

Pēc tikšanās ar prezidenti Daļu Grībauskaiti kultūras ministre Liāna Ruokīte-Jonsone paziņoja, ka pati lūgusi viņu atbrīvot no amata, jo vairs nevēlas strādāt Skverneļa komandā.

Savukārt vides ministrs Ķēstutis Navicks par savu atlaišanu pauda izbrīnu. Pēc Navicka vārdiem, viņš šogad bija spiests pretēji gribai palielināt mežu izciršanas normu par sešiem procentiem un Skvernelis ar viņu tagad esot piesedzas.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite pagaidām pauda stingru atbalstu tikai izglītības ministres Jurgitas Petrauskienes atlaišanai, jo šaubās par viņas spēju panākt vienošanos ar protestējošajiem skolotājiem.

“Pārkārtojums valdībā bez reāla iemesla man raisa daudz jautājumu.

Par vienu ministri viss ir daudz maz skaidrs, bet es vēlos dzirdēt pamatojumu par diviem pārējiem,” paziņoja Grībauskaite.

Skolotāji Lietuvā streiko jau ceturto nedēļu, pieprasot mainīt darba apmaksas struktūru, palielināt algu koeficientus un samazināt skolēnu skaitu klasēs. Izglītības ministre viņu protestus iepriekš nosauca par “šovu”. Grībauskaite tagad nolēma uzņemties iniciatīvu šajā jautājumā un pati tikās ar nozares profesionāļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti