Lietuva atjauno obligāto militāro dienestu

Lietuvas parlaments ceturtdien nobalsoja par obligātā militārā dienesta atjaunošanu.

112 deputāti atbalstīja grozījumus Lietuvas armijas pamata struktūrā un galīgajā karavīru skaitā valsts aizsardzības sistēmā šogad. Balsojumā trīs parlamenta deputāti bija pret grozījumiem un pieci atturējās.

Likumprojekts paredz, ka vispārējais galējais karavīru skaits armijā svārstīsies no 16 840 līdz 21 960 pretstatā iepriekš noteiktajam skaitam 14 340-18 460 robežās.

Savukārt obligātā militārā dienesta karavīru skaits gadā būs 3000-3500.

Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks paziņoja, ka obligātā militārā dienesta atjaunošana ļaus aizpildīt vakantās vietas armijā un sagatavot rezervistus.

Obligātā militārā dienesta atlases process tiks noteikts citos tiesību aktos. Daži deputāti ceturtdien norādīja, ka tādi tiesību akti nav iesniegti kopā ar likumu par obligātā militārā dienesta atjaunošanu.

Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, Lietuvas Valsts aizsardzības padome ir ierosinājusi uz pieciem gadiem atjaunot obligāto militāro dienestu. Valdība vēlāk atbalstīja šo ierosinājumu un nodeva apstiprināšanai parlamentā.

Valsts un armijas vadība uzsver, ka obligātā militārā dienesta atjaunošana Lietuvā  ir nepieciešama, lai piepildītu armijas vienības un sagatavotu rezervistus. Plānots ik gadu iesaukt 3000-3500 jaunu vīriešu vecumā no 19-26 gadiem.

Obligātais militārais dienests Lietuvā tika atcelts 2008.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti