Lietuvā apkaros Kremļa propagandu

Lietuvas parlaments ceturtdien atbalstīja valsts prezidentes Daļas Grībauskaites ierosinātos grozījumus par naidīgas propagandas apkarošanu.

 

Grozījumi Likumā par informācijas nodrošināšanu sabiedrībai noteic, ka atbildība par saturu jāuzņemas visām retranslējošām kompānijām neatkarīgi no to reģistrācijas vietas. Likuma izmaiņas stāsies  spēkā oktobrī.

Seima pieņemtie grozījumi paredz sodus gan raidorganizācijām, gan retranslācijas kompānijām līdz 3% apmērā no to gada apgrozījuma. Grībauskaite iepriekš norādīja, ka jaunie pasākumi ir nepieciešami, jo "Lietuva pašlaik dzīvo informācijas kara apstākļos".

Likums arī paredz, ka mediju kompānijas, kas pārraida kara propagandu vai aicinājumus mainīt konstitucionālo kārtību, vienu gadu nevarēs saņemt valsts finansējumu. Lietuvas Radio un televīzijas komisijai būs pilnvaras stingrāk vērsties pret tādiem uzņēmumiem.

Likumprojekta pavadvēstulē teikts, ka Krievijas televīzijas pārraides, kas ietver propagandu, Lietuvā skatās 400 000 jeb 15% no valsts valsts iedzīvotāju skaita.

Lietuva nesen kļuva par pirmo Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, kas aizliegusi retranslēt kādu no Krievijas televīzijas kanāliem. Lietuva pavēstīja, ka tas ir kūdījis uz karu un naidu, atkārtoti pārkāpjot likumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti