Pusdiena

Prokrieviskā informācija «Rīgas satiksmes» transportā Saeimai liek veidot jaunu regulējumu

Pusdiena

Tramps atlaiž FIB direktoru Džeimsu Komiju

Lepēnas radinieces aiziešana no politikas – trieciens radikāļiem

Lepēnas radinieces aiziešana no politikas – trieciens radikāļiem

Francijas radikālās politiķes un prezidenta vēlēšanās zaudējušās Marinas Lepēnas māsasmeitas Marionas Marešalas-Lepēnas aiziešana no politikas radījusi daudz jautājumu par radikāļu izredzēm vasarā gaidāmajās Francijas parlamenta vēlēšanās. Tās Lepēnai ir īpaši svarīgas, lai nostiprinātos pēc zaudējuma un turpinātu solīto cīņu apvienot viņas ideju atbalstītājus.

Tikai pāris dienas pēc radikālās partijas „Nacionālā fronte” līderes Marinas Lepēnas sakāves Francijas prezidenta vēlēšanās viņas māsasmeita parlamentāriete Mariona Marešala-Lepēna pavēstījusi, ka aiziet no politikas ar piebildi, ka tas ir vismaz pagaidām.

Marešalu-Lepēnu par Nacionālās asamblejas deputāti no galēji labējās Nacionālās frontes ievēlēja iepriekšējā sasaukumā - 2012.gadā, un tolaik viņai bija tikai 22 gadi. Par savu lēmumu viņa paziņojusi vēstulē, kas šonedēļ publicēta medijos.

Jaunā politiķe skaidro, ka vēlas strādāt biznesa pasaulē, kā arī pavadīt vairāk laika ar ģimeni. Viņa ir šķīrusies un audzina meitu.

Marionas aiziešana no politikas, kā vēsta Francijas mediji, ir liels trieciens Nacionālajai frontei pirms pavisam drīz - jūnijā - paredzētajām parlamenta vēlēšanām. Marionu uzskatīja par populāru politiķi Francijas dienvidu reģionos, kur daudzi vēlētāji labāk dod priekšroku Marionai, nevis pašai partijas līderei Marinai Lepēnai.

Mariona jau agrāk ir paudusi neapmierinātību ar Nacionālās frontes iekšējām nesaskaņām un savām attiecībām ar mātesmāsu Marinu Lepēnu, kā arī ar partijas priekšsēdētāja vietnieku Floriānu Filipo.

Vēl priekšvēlēšanu kampaņas laikā Marina Lepēna bija noraidījusi iespēju, ka Marionai varētu būt vieta valdībā un kāds no ministra portfeļiem. Viņa sacīja, ka māsasmeita būtu pārāk "nepieredzējusi" ministra amatam, savukārt partijas vicevadītājs Filipo iepriekš raksturoja Marešalu-Lepēnu kā partijā "vientuļu un izolētu".

Parlamenta vēlēšanas Francijā notiks 11. un 18.jūnijā, un tās Lepēnai ir īpaši svarīgas, lai nostiprinātos pēc zaudējuma un turpinātu solīto cīņu apvienot viņas ideju atbalstītājus. Francijas parlamenta vēlēšanas ir ļoti svarīgas arī jaunievēlētajam Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, kuram ir nepieciešams iegūt vairākumu Nacionālajā asamblejā, lai viņš varētu sekmīgi īstenot savas politiskās ieceres.

Patlaban jaunākās prognozes liecina, ka Makrona partija „Uz priekšu!” iegūs vislielāko atbalstu un varēs nodrošināt sev vēlamo krēslu skaitu no 577 deputātu vietām kopumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti