Kubā turpinās protesti pret valdību

Kubas opozīcija vēsta, ka pēc protestiem pret komunistu valdību aizturēti ap 100 cilvēku. Vairāki tūkstoši kubiešu piedalījās pēdējo 30 gadu lielākajos protestos valstī.

Viņi protestēja pret slikto ekonomisko stāvokli, pārtikas un medikamentu trūkumu, cenu kāpumu un valdības stratēģiju cīņā ar Covid-19.

Kubas ekonomikā bija vērojams kritums par vairāk nekā 11 procentiem, daudziem iedzīvotājiem nākas saskarties ar pārtikas trūkumu un garām rindām pat pēc pirmās nepieciešamības precēm. Turklāt arvien lielākā daļā sabiedrības pieaug neapmierinātība ar ierobežotajām personiskajām brīvībām, un nereti šī neapmierinātība tiek skaļi pausta sociālās saziņas vietnēs.

Kubas prezidents Migels Diass-Kanels protestētājus nosaucis par ASV algotņiem, kuri vēloties gāzt valdību. Prezidents arī paziņoja, ka Kubas ekonomiskajās problēmās vainojamas ASV sankcijas.

ASV prezidents Džo Baidens un Eiropas Savienības ārlietu vadītājs Žuzeps Borels aicinājuši Kubas valdību ieklausīties protestētāju prasībās un respektēt iedzīvotāju vārda un pulcēšanās brīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti