Krievijā protestē pret pensionēšanās vecuma palielināšanu

Svētdien Krievijā vairākās pilsētās notiek protesta akcijas pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu. Komunistiskās partijas rīkotajā demonstrācijā Maskavā piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku.

Gājienā pa Maskavas ielām devās apmēram 9 tūkstoši kreisi noskaņoto aktīvistu. Akciju Krievijas galvaspilsētā sarīkoja arī partija “Taisnīgā Krievija”, taču šis pasākums pulcēja mazāku skaitu cilvēku.

Protesti pret plānoto pensionēšanās vecuma paaugstināšanu notika arī Jekaterinburgā, Vladivostokā, Novosibirskā un citās pilsētās, taču par dalībnieku skaitu tajās netiek ziņots.

Protesti notika arī Tālo Austrumu un Sibīrijas pilsētās, kā arī Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Protestētāji pieprasa pārskatīt pensiju sistēmas reformu, saucot to par netaisnīgu un nepamatotu. Sākotnēji Krievijas pensiju sistēmas reforma paredzēja pensionēšanās vecuma palielināšanu līdz 65 gadiem vīriešiem un 63 gadiem sievietēm.

Žurnālisti arī informē, ka gājieni un mītiņi bija saskaņoti ar varas iestādēm, notika mierīgi un nav ziņu par aizturētājiem vai sadursmēm.

Šonedēļ Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par reformas mīkstināšanu, sakot, ka sievietes varēs doties pensijā 60 gadu vecumā.

Pensiju sistēmas reforma ir atstājusi būtisku ietekmi uz Putina reitingu, kas kopš marta krities par 16 procentpunktiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti