Krievijā plašajos protestos pret pensiju reformu daudz aizturēto

Krievijā svētdien, 9.septembrī, notika plaši protesti pret valdības rosināto pensiju reformu. Opozīcijas atbalstītāji bija iznākuši ielās gan Maskavā un Sanktpēterburgā, gan vairākās citās pilsētās. Daudzi tika aizturēti.

Protesta akcijas norisinājās reģionālo vēlēšanu dienā, kas vienlaikus notika daudzos Krievijas apgabalos.  

Ielās iznākuši tūkstošiem Krievijas iedzīvotāju, lai vienotajā reģionālo vēlēšanu dienā paustu protestu pret pensiju reformu. Krievijas Valsts dome šobrīd izskata likumprojektu, kas paredz krasi paaugstināt pensionēšanās vecumu. Tas daudziem ir izraisījis šoku.

Krievijā notiek vēlēšanas un protesti; parlamenta vēlēšanas arī ZviedrijāArtjoms Konohovs

Protesta akcijas visā Krievijā organizēja opozicionārs Aleksejs Navaļnijs un viņa sabiedrotie. Tomēr vairumā gadījumu vietējās pašvaldības aizliedza šīs demonstrācijas pamatojoties vai nu ar drošības vai arī ar praktiskiem apsvērumiem.

Tostarp kā viens no atteikuma iemesliem tika minēta pēkšņā nepieciešamība remontēt ūdens cauruļvadu.

Policija daudzviet asi vērsās pret demonstrantiem. Sanktpēterburgā vien ir vairāk nekā 100 aizturēto. Daudzi aresta laikā tika piekauti.

Lai arī reģionālajās vēlēšanās pārsvarā kandidē ar pašreizējo varas partiju saistītie politiķi un konkurence nav liela, atsevišķās vietās balsošanas rezultāti var sagādāt pārsteigumus, jo iedzīvotāji vēlas paust savu neapmierinātību ar pensijas vecuma paaugstināšanu.

KONTEKSTS:

Navaļnijs aicinājis vētdien, 9.septembrī, iedzīvotājus visā Krievijā iziet ielās uz demonstrācijām pret valdības ieceri paaugstināt pensionēšanās vecumu -   valdība plāno paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm no 55 gadiem līdz 63 gadiem, bet vīriešiem – no 60 līdz 65 gadiem. Vēlāk viņam piespriests arests, kas liedz pašam piedalīties akcijā.  Vairāku pilsētu varasiestādes paziņoja, ka viņu pilsētā plānotās akcijas ir nelikumīgas.

Savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins informējis par izmaiņām valdības piedāvātajā pensiju reformā. Reaģējot uz sabiedrības neapmierinātību, pensijas vecumu plānots celt nedaudz lēnāk, nekā iepriekš paredzēts.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti