Krievijā karavīrs nogalinājis astoņus dienesta biedrus

Krievijā karavīrs piektdien armijas bāzē Sibīrijā nogalinājis astoņus dienesta biedrus un ievainojis vēl divus. Uzbrucējs aizturēts. Amatpersonas uzskata, ka viņam varētu būt bijušas psiholoģiska rakstura problēmas un nervu sabrukums personīgu iemeslu dēļ. Tomēr izskan arī versijas, ka motīvs bija saspringtās attiecības ar dienesta biedriem. Krievijas armija bijusi bēdīgi pazīstama ar tā dēvēto „dedovščinu”, taču pēdējos gados situācija esot uzlabojusies.

Krievijā karavīrs nogalinājis astoņus dienesta biedrusGints Amoliņš

  Apšaude notika piektdien Gornijas armijas bāzē Aizbaikāla apgabalā, netālu no Čitas pilsētas. Pēc Krievijas Aizsardzības ministrijas paziņotā, karavīrs sācis šaut uz dienesta biedriem sardzes maiņas brīdī. Nogalināti astoņi cilvēki – seši ierindnieki, kapteinis un virsleitnants.

  Krievijas Federācijas Izmeklēšanas komiteja nosaukusi uzbrucēja vārdu – tas ir 20 gadus vecais Ramils Šamsutdinovs.

  Bez astoņiem bojā gājušajiem vēl divi cilvēki guvuši ievainojumus. Aizsardzības ministrijā teica, ka viņu dzīvībai briesmas nedraud, bet Izmeklēšanas komiteja viņu stāvokli raksturoja kā smagu.

  Uzbrucējs ir aizturēts. Krievijas mediju ziņas par to, kā tieši, ir pretrunīgas. Tiek ziņots gan tas, ka viņu izdevies sagūstīt citiem dienesta biedriem vēl pirms policijas ierašanās, gan tas, ka viņam izdevies pamest bāzes teritoriju un tika izvērsta operācija uzbrucēja notveršanai.

  Runājot par motīviem, Aizsardzības ministrijā uzskata, ka uzbrucējs varētu būt atklājis uguni uz saviem dienesta biedriem nervu sabrukuma dēļ, ko izraisīja personīgi apstākļi, un tam nebija nekāda sakara ar dienestu armijā. Vienlaikus atsevišķi mediji, atsaucoties uz avotiem, vēsta, ka iemesls varētu būt saspringtas attiecības ar dienesta biedriem.

  Lai izmeklētu incidentu, uz notikuma vietu devusies izmeklēšanas komisija aizsardzības ministra vietnieka vadībā. Bet Krievijas Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietu saskaņā ar pantu par divu vai vairāk personu slepkavību.

  Tā dēvētā „dedovščina” jeb ārpusreglamenta attiecības - dienesta biedru iebiedēšana un vardarbīga ietekmēšana - bijusi liela problēma Krievijas armijā, taču amatpersonas apgalvo, ka pēdējos gados bruņotie spēki modernizēti un situācija šajā ziņā būtiski uzlabojusies.

  Krievijā pastāv obligātais militārais dienests – visiem vīriešiem vecumā no 18 līdz 27 gadiem. Parasti dienesta ilgums ir viens gads.

  Pirms piektdienas apšaudes pēdējo desmit gadu laikā Krievijā bija notikuši trīs šāda veida incidenti, kad karavīrs nogalina vairākus savus dienesta biedrus. Pēdējo reizi pirms diviem gadiem – 2017. gada septembrī. Toreiz Amūras apgabalā karavīrs mācību laikā nogalināja trīs dienesta biedrus un vēl divus ievainoja. Viņš aizbēga, bet vēlāk, kad atrasts, pretojās aizturēšanai un tika nogalināts.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti