Dienas notikumu apskats

Pieņem 2018.gada budžetu - papildu nauda ceļiem, ģimenēm un māksliniekiem

Dienas notikumu apskats

Luhanskā aizvien bloķētas administratīvās ēkas; notikušā apstākļi neskaidri

Kremlis: Turcijas iebildes nekļūs par šķērsli Sīrijas miera sarunām

Kremlis: Turcijas iebildes nekļūs par šķērsli Sīrijas miera sarunām

Krievijas tuvākajā laikā plānotās jaunās Sīrijas miera sarunas notiks, neraugoties uz Turcijas iebildumiem par kurdu kaujinieku iespējamo dalību sarunās. To ceturtdien, 23.novembrī, paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Krievijas uzsāktais Sīrijas miera kongress paredzēts kā platforma, lai sekmētu trauslās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Sīrijas miera sarunas, kas jau vairākkārt ir izgāzušās.

Kremlis arī paziņojis, ka Turcijas iebildumi pret kurdu kaujinieku iespējamo iesaisti Sīrijas mieru sarunu procesā nekļūs par šķērsli kongresam, ko Maskava gatavojas rīkot tuvākajā laikā. Tā žurnālistiem norādīja Kremļa runasvīrs Peskovs.

Putins trešdien, 22.novembrī, tiekoties ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu un Irānas līderi Hasanu Rohani, paziņoja, ka arī šo abu valstu līderi esot piekrituši Sīrijas režīma un opozīcijas spēku kongresam Sočos.

"Pateicoties Krievijas, Irānas un Turcijas centieniem, ir izdevies novērst Sīrijas teritorijas disintegrāciju [sairšanu] un pasargāt to no nonākšanas starptautisku teroristu rokās," paziņoja Putins.

Erdogans norādīja: "Par vienu no Turcijas prioritātēm joprojām paliks teroristisku elementu likvidēšana, kas apdraud Sīrijas valsts politisko vienotību un teritorijas integritāti, kā arī mūsu nācijas drošību."

Savukārt Irānas līderis atzina: "Mēs ceram, ka nākamie soļi, kas tiks īstenoti pēc šī samita, būs saistīti ar drošību, brīvām vēlēšanām un jaunas Sīrijas konstitūcijas izveidi."

Kurdu iespējamā dalība sarunās Ankarai ir jūtīgs jautājums, ņemot vērā, ka kurdi vēlas izveidot savu neatkarīgu valsti, kā arī Kurdistānas strādnieku partija Turcijā ir atzīta par teroristisku organizāciju. Erdogans pauda viedokli, ka teroristu bandas nevar uzskatīt par leģitīmu spēlētāju Sīrijas miera procesā.

Kurdi Sīrijā galvenokārt apdzīvo valsts ziemeļu daļu un kā minoritāte ir pārstāvēta Turcijā un Irānā.

Maskavas paziņojumā gan uzsvērts, ka līdz tuvākajam Sīrijas miera kongresam vēl ir jāatrisina vairāki jautājumi. Tostarp tas, kādi pārstāvji un no kurām politiskajām partijām, iekšējās un ārējās opozīcijas piedalīsies šajās sarunās, lai risinātu septiņus gadus ieilgušo pilsoņu karu un politisko nestabilitāti Sīrijā.

Sīrijas opozīcijas spēki ceturtdien tikās Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā, kur uzsvēra, ka valsts pārejas procesā uz demokrātisku režīmu neredzot vietu tās pašreizējam prezidentam Bašaram al Asadam.

Viņa vecāka padomniece noraidīja šos pārmetumus un pauda viedokli , ka vispirms opozīcijā esošajiem grupējumiem ir jāizbeidz karot un aktīvāk ir jāiesaistās politiskajā dialogā.

Plānots, ka ANO vadītās Sīrijas miera sarunas atsāksies 28.novembrī Ženēvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti