Korupcijā apsūdzēto deputāti atstādina no EP viceprezidentes amata

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar lielu balsu vairākumu nobalsojuši par korupcijā apsūdzētās un aizturētās Evas Kaili atcelšanu no EP viceprezidentes amata. Taču viņa joprojām saglabā parlamenta deputātes pilnvaras.

Līdzšinējā EP viceprezidente un vēl trīs cilvēki ir aizturēti saistībā ar apsūdzībām par dalību noziedzīgā organizācijā, naudas atmazgāšanu un korupciju.

Četri aizdomās turētie apsūdzēti par to, ka apmaiņā pret naudu un dāvanām ietekmējuši parlamenta lēmumus par labu Katarai.

Kaili ar advokāta starpniecību apsūdzības noraidījusi. Arī Katara noliedz jebkādu nelikumīgu rīcību.

Kaili jau bija atstādināta no EP viceprezidentes pienākumiem. Trešdien viņai jāstājas tiesas priekšā, un tad tiks izlemts, vai viņa tiks paturēta apcietinājumā, sacīja apsūdzētās advokāts.

KONTEKSTS:

Beļģijas policija izvirzījusi apsūdzības korupcijā četriem cilvēkiem, tostarp Eiropas Parlamenta (EP)  viceprezidentei Evai Kaili. Viņus apsūdz par darbošanos kriminālā organizācijā, par naudas atmazgāšanu un korupciju, cenšoties virzīt Kataras intereses Eiropas līmenī.

Izskanējušas aizdomas, ka Persijas līča valsts Katara centusies ietekmēt EP politiskos un ekonomiskos lēmumus, maksājot ietekmīgiem parlamenta darbiniekiem lielas naudas summas un dāvinot dārgas dāvanas.

Lietas izmeklēšanā Beļģijā aizturētajai EP viceprezidentei Evai Kaili uz laiku apturētas visas pilnvaras. Eksperti notikušo sauc par lielāko skandālu, kāds pēdējo gadu desmitu laikā skāris Eiropas vadošās institūcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti