Ķīnieši pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas steidz iegādāties biļetes ceļojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc Ķīnas varasiestāžu paziņojuma, ka no 8. janvāra tiks atcelta Covid-19 karantīna ieceļojošajiem, Ķīnas iedzīvotāji steigšus sākuši pirkt biļetes un plānot ceļojumus ārpus valsts. Daudzi neslēpj sajūsmu par iespēju atkal apceļot pasauli, neraugoties uz to, ka Ķīnā pēc ievērojamas Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanas strauji izplatās koronavīruss, prasot arvien vairāk dzīvību.

Ķīnieši pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas steidz iegādāties biļetes ceļojumiem
00:00 / 04:04
Lejuplādēt

Ne visi ir priecīgi par Ķīnas lēmumu atcelt karantīnas prasības. Bažas par šo lēmumu paudusi Japāna, kas plāno testēt visus no Ķīnas iebraukušos un noteikt viņiem karantīnu pozitīva testa gadījumā.

Ķīnā ar kovidu varētu nomirt pat miljons cilvēku

Pēc stingrās "Covid-19 nulles politikas" atcelšanas Ķīnā decembra sākumā koronavīrusa izplatība valstī strauji turpinās. Slimnīcas ir pilnas ar pacientiem, krematorijās nonāk daudz Covid-19 upuru, liecina mediju neatkarīgie ziņojumi.

Covid-19 izplatība rada lielu izaicinājumu veselības aprūpes sistēmai, pārpildot slimnīcās. Ķīnas galvaspilsētā Pekinā slimnīcas palielina intensīvās terapijas kapacitāti, lai ārstētu smagi slimos pacientus. Pārliecinoši lielākā daļa no viņiem ir gados veci cilvēki.

"Mūsu ikdienas slodze ir patiešām smaga. Mēs apkalpojam vairāk nekā 530 ārkārtas pacientu dienā. Skābekļa līmenis pacientu asinīs ir ļoti zems, aptuveni 50 līdz 70 procenti. Šie smagie gadījumi mūs ļoti nospiež," stāsta Žū Jina, galvenā medmāsa neatliekamās palīdzības nodaļā Pekinas Universitātes Tautas slimnīcā.

Aptuveni 18% no Ķīnas iedzīvotāju kopskaita pirmajās trijās decembra nedēļās, domājams, inficējušies ar Covid-19. Par to, atsaucoties uz nopludinātiem statistikas datiem, vēstīja laikraksts "Financial Times" un aģentūra "Bloomberg".

Dažos pētījumos ir prognozēts, ka nākamo dažu mēnešu laikā no kovida Ķīnā varētu mirt aptuveni viens miljons cilvēku.

Savukārt Ķīna lēmusi vairs nepublicēt statistiku par valstī diennaktī atklāto Covid-19 gadījumu skaitu, kā arī par to, cik cilvēku diennaktī miruši.

Ķīnieši noilgojušies pēc ceļojumiem

Šonedēļ Ķīnas Nacionālā veselības komisija paziņoja, ka no 8. janvāra atcels prasību, ka visiem valstī ieceļojošajiem jāuzturas karantīnā, lai novērstu Covid-19 izplatīšanos. Pašlaik Ķīnā ieceļojošajiem karantīnā viesnīcā jāpavada piecas dienas. Iepriekš šis termiņš bija ilgāks – pat 21 diena.

Lai ieceļotu Ķīnā, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Testam būs jābūt veiktam ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas.

Tiks arī atcelts aizliegums Ķīnas pilsoņiem ceļot uz ārzemēm. Pašlaik Ķīnas pilsoņi var atstāt valsti tikai īpašos gadījumos. Šīs ziņas daudzos raisījušas sajūsmu, jo pēc teju trim gadiem cilvēki atkal var doties ceļojumos. Otrdien saskaņā ar valsts mediju ziņojumiem tiešsaistē strauji pieauga avioreisu meklēšana uz ārzemēm, un ceļojumu platforma "Tongcheng" novēroja meklēšanas gadījumu skaita pieaugumu par 850% un desmitkārtīgu vīzu pieprasījumu skaita pieaugumu.

Savukārt konkurējošā platforma "Trip.com Group" paziņoja, ka populāru ārzemju galamērķu meklējumu skaits pusstundas laikā pēc paziņojuma palielinājās desmit reizes, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Vietnes lietotāji īpaši vēlējušies ceļojumus uz Makao, Honkongu, Japānu, Taizemi un Dienvidkoreju.

Japāna ieviesīs stingrāku ieceļotāju kontroli

Par iespējamo ķīniešu tūristu pieplūdumu nebūt nepriecājas Japāna. Tā paziņoja, ka no piektdienas tiks ieviesti pagaidu robežkontroles pasākumi visiem, kas ieceļo no Ķīnas. Cilvēkiem, kas pēdējo septiņu dienu laikā bijuši Ķīnā, nāksies veikt Covid-19 testu. Ja tas būs pozitīvs, personai nāksies uzturēties karantīnā septiņas dienas.

Japānas premjerministrs Fumio Kisida izteicies, ka pieaugošais inficēšanās gadījumu skaits Ķīnā rada arvien lielākas bažas arī Japānā.

"Pastāv lielas atšķirības starp informāciju no centrālās un vietējās valdības, kā arī atšķirības informācijā no Pekinas un privātā sektora. Situācija ir radījusi bažas Japānā. Ņemot vērā šos faktorus, Japāna nolēmusi ieviest pagaidu ārkārtas pasākumus ceļotājiem no Ķīnas."

Premjers sacīja, ka viņa valdība darīs visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka starptautiskā cilvēku plūsma netiek apturēta, kā arī elastīgi reaģēs, uzraugot situāciju Ķīnā. Viņš piebilda, ka jaunie pasākumi neietekmēs valdības politiku piesardzīgi un vienmērīgi pāriet uz sadzīvošanu ar Covid-19, vienlaikus rūpīgi apsverot situāciju pašā Japānā.

Ķīnas Ārlietu ministrija otrdien jau paspējusi brīdināt citas valstis, ka tām ir jāuztur "zinātniski un atbilstoši" slimību kontroles pasākumi, kas "nedrīkst ietekmēt normālu personu apmaiņu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti