Rīta Panorāma

Ir liels Ukrainas pilsētu apšaužu risks svētku sezonā

Rīta Panorāma

Lauksaimniecības zemes iekāro uzpircēji

ĶTR pamazām atsakās no Covid-19 "nulles politikas"

Ķīna pamazām atsakās no Covid-19 «nulles politikas»

Ķīna pamazām atsakās no tā dēvētās Covid-19 nulles politikas un atcēlusi daļu noteikto ierobežojumu. Varas iestādes arī atzinušas, ka nav iespējams izsekot visus inficēšanās gadījumus.

Oficiālā Pekina par Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu visā valstī paziņoja pirms nedēļas pēc iedzīvotāju protestiem, kuros izskanēja arī valdības kritika. Cilvēkiem vieglas slimības gaitas gadījumā tika dota iespēja ārstēties mājās, samazināja testēšanas apjomu un ceļotāju pārbaudes.

Vienlaikus turpinās ekonomikas atvēršana. Trešdien, 14. decembrī, galvaspilsētā Pekinā un tās apkaimē atsāktas tūristu grupu ekskursijas. Tomēr ārējās robežas joprojām ir slēgtas, un nav skaidrs, kad tiks atviegloti ieceļošanas un izceļošanas noteikumi.

Trešdien Nacionālā veselības komisija arī bija spiesta atzīt, ka tās dati par inficēšanos vairs neatspoguļo realitāti, bet koronavīruss turpina izplatīties. Ķīnā pieaug pieprasījums pēc pretsaaukstēšanās medikamentiem un testiem, un dažviet radies deficīts.

Ķīnas varasiestādes arī turpinās uzraudzību veselības aizsardzības un izglītības iestādēs, kā arī pansionātos un sociālās aprūpes institūcijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti