Ķīlnieku krīze Kenijā ir beigusies: nogalināti visi teroristi, miruši 147 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

16 stundas ilgusī ķīlnieku krīze universitātes pilsētiņā Kenijas austrumos Garisas pilsētā ir beigusies, un visi četri teroristi ir nogalināti. Taču upuru skaits pieaudzis līdz 147 cilvēkiem. Vēl 80 ievainoti, un vairāki no viņiem ir kritiskā stāvoklī.  Atbildību uzņēmis somāļu radikālais islāmistu grupējums „Al-Shabab.”

Tiek vēstīts, ka universitātē agrā rīta stundā iebrukuši aptuveni pieci kaujinieki, un sākuši apšaudi. Kenijas valdības norīkoja karavīrus un tankus. Iekšlietu ministrija paziņoja, ka uzbrucēji esot ielenkti vienā no universitātes kopmītnēm.

Garisas pilsētiņas universitātē mācās vairāki simti studentu no dažādiem Kenijas reģioniem.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmies ar „Al-Qaeda” saistītais somāļu radikālais islāmistu grupējums „Al-Shabab”, kas Kenijas kaimiņvalstī Somālijā cīnās, lai izveidotu islāmistu valsti. Teroristiskā grupējuma pārstāvis aģentūrai AFP telefoniski pavēstīja, ka kaujinieki no sagrābtajiem ķīlniekiem nošķīruši kristiešus un citus, kas nav islāmticīgie, ļaujot musulmaņiem doties prom. To, cik ķīlnieku sagūstījuši kaujinieki, nav skaidrs.

„Al-Shabab” paziņoja, ka uzbrukums ir atriebība par Kenijas bruņoto spēku iesaistīšanos karadarbībā Somālijā Āfrikas Savienības misijas sastāvā kopš 2011.gada.

Kenijas valdība kā uzbrukuma organizētāju izziņojusi Mohamedu Kuno, kas ir augstu stāvošs „Al-Shabab” loceklis, un par viņu notveršanu izsludinājusi 53 000 ASV dolāru atlīdzību.

Kenijas prezidents Uhuru Keniata aicināja valsts iedzīvotājus saglabāt mieru, un paziņoja, ka valdība paātrināts papildu 10 000 policistu uzņemšanu darbā.

Viņš tomēr neizklāstīja to, kā varasiestādes plāno šādus teroraktus novērst nākotnē. Kenija piedzīvojusi vairākus uzbrukumus, kas bieži tikuši saistīti ar somāļu grupējuma „Al-Shabab” atbalstītājiem. Pirms pusotra gada četri bruņojušies vīrieši iebruka tirdzniecības centrā galvaspilsētā Nairobi, tika nogalināti 67 cilvēki. Toreiz neitralizēt uzbrucējus izdevās tikai pēc četrām dienām.

Drošības draudi iedragājuši Kenijai nozīmīgo tūrisma industriju, un valdība kritizēta par nespēju uzlabot situāciju. Vēl trešdien Kenijas prezidents paziņoja, ka „Kenija ir tikpat droša cik jebkura valsts pasaulē.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti