Kijevā taps laukums ar Latvijas vārdu

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā taps laukums ar Latvijas vārdu. To bez ierunām ir atbalstījusi Kijevas pašvaldība. Laukumu veidos netālu no vietas, kur pašlaik atrodas Latvijas vēstniecība Ukrainā, un tas būs apliecinājums Ukrainas un Latvijas ciešajām attiecībām.

Laukumā būs redzama Latvijas kontūra, bet tā centrā būs akmenī veidots Austras koks.

“Tas ir praktiski pašā Kijevas centrā, es teiktu, 200 metru attālumā no Latvijas vēstniecības.  Šis būs skvērs, kurā mēs, pozitīvā nozīmē izmantojot valsts simtgadi, vēlējāmies iemūžināt Latvijas vārdu,” stāsta Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns.

„Agrāk te bija komunistiskā darboņa Andreja Ivanova piemineklis ar bisti. Dekomunizācijas rezultātā bisti novāca, bet pamats ir palicis. Un mēs gribētu šī pamata vietā uzlikt savu akmeni. Doma ir tāda, ka skvērā būs stilizēta Latvijas karte ar galvenajiem centriem un pieminekļa vietā būs Austras koks ar dažāda veida latviskajiem ornamentiem,”  klāsta  Poikāns.

Projekta autors ir arhitekts Aleksis Babuškins, kurš pats ir no Jūrmalas, Latvijā, taču Kijevā ir studējis augstskolā. Kijevas pilsētas administrācija Latvijas laukuma izveidošanu ir atbalstījusi bez ierunām, un tagad, kā norāda vēstnieks Juris Poikāns, vēstniecība gaida tāmes no dažādām Kijevas institūcijām.

Kijevā taps laukums ar Latvijas vārduIna Strazdiņa
Iecerei valsts naudu neizmantos, to mēģinās īstenot ar dažādu sponsoru, Latvijas kompāniju, diasporas pārstāvju un privātpersonu līdzekļiem. Kopumā šobrīd projekta izmaksas lēš ap 30 000 eiro.

Iecerētā laukuma vieta no vēstniecības patiešām atrodas netālu, šobrīd laukumu, ko klāj sarkanīgs bruģis un kurā vēl redzams bijušā komunisma laiku pieminekļa pamats, ieskauj daži lieli lapu un skuju koki. Tā vienā pusē slejas Kijevas pilsētas būvniecības uzņēmums un garām plūst Ivana Mazepi iela. Netālu ir slavenā padomjlaiku viesnīca „Salute”, kas atgādina kukurūzas vālīti vai drīzāk granātu un  savas apaļās formas dēļ savulaik bija atzīta par ļoti neparastu arhitektūras risinājumu, bet, ja dotos vēl gabalu uz priekšu, tad varētu nokļūt memoriālā, kas izveidots Golodomora upuru piemiņai, un, vēl tālāk ejot, -  unikālajā Kijevas Pečeru klosterī.

„Šī būs maza vietiņa, kur Ukrainas, Kijevas iedzīvotājs vai jebkurš ārvalstu viesis uz īsu brīdi varēs nonākt nelielā, stilizētā Latvijas teritorijā. Tas ir valsts tēls, labās attiecības, tā ir simtgade, tādēļ, manuprāt, ir ļoti labi, ka gandrīz vai Kijevas centrā ir neliela Latvijas saliņa,” spriež Juris Poikāns.

Laukumu bija iecerēts izveidot vēl līdz Latvijas simtajai dzimšanas dienai, taču dokumentu saskaņošana prasījusi vairāk laika, tādēļ ir cerības visu īstenot līdz pavasarim.

Kijevā savs laukums ir arī Lietuvai, ko atklāja pirms diviem gadiem, Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei klātesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti