Katalonijas premjers paziņo par vēl viena neatkarības referenduma iespējamību

Spānijas provinces Katalonijas premjerministrs Kims Torra paziņojis par iespēju sarīkot vēl vienu neatkarības referendumu. Barselonā un citas pilsētās arī turpinās protesti pret deviņu separātistu līderu notiesāšanu.

Uzrunā vietējā parlamentā Torra paziņoja, ka reģionā atkal jāuzstāda urnas balsošanai par neatkarību, ja cilvēki tiek sodīti par  sava viedokļa paušanu. Viņš pauda sašutumu un sarūgtinājumu par, viņaprāt, nicināmiem Madrides tiesas spriedumiem un nodēvēja prāvas par "milzīgu farsu". Tikmēr sašutušie neatkarības atbalstītāji turpina plašas protesta akcijas un vakar bloķēja daudzus ceļus.

Neraugoties uz separātistu līderu aicinājumiem nepieļaut vardarbību un paust viedokli miermīlīgā formā, izcēlušās aktīvistu sadursmes ar policistiem, kuru laikā ievainojumus guvuši vairāk nekā 80 cilvēki.

Tūkstošiem cilvēku arī devušies miermīlīgos gājienos no dažādām Katalonijas vietām uz Barselonu, kur gaidāms lielākais mītiņš ar vairākiem simtiem tūkstošu cilvēku. Gājiena dalībnieki bloķējuši ceļus un izraisījuši dzelzceļa un sabiedriskā transporta traucējumus. Atcelti arī vairāki lidojumi Barselonas starptautiskajā lidostā.

"Vispārējais streiks mūs aizstāvēs no Spānijas. Mēs esam dusmīgi, jo viņi ir apcietinājuši mūsu politiķus, kas nav izdarījuši nekādu noziegumu. Viņi ceļ mūsu nodokļus, bet mēs nevaram lemt par savu nākotni," sacīja aktīvists Ksavijs.

"Politiskā situācija Katalonijā jau vairākus gadus nav pozitīva, jo politiķi nevar vienoties par to, ko grib Katalonijas tauta. Protams, atbalstu streiku, taču tikai tad, ja tas notiek mierīgi," norādīja Katalonijas iedzīvotāja Klaudija.

KONTEKSTS:

Saspīlējums reģionā aug kopš pirmdienas, kad Spānijas Augstākā tiesa nolēma piespriest ilgus cietumsodus deviņiem katalāņu līderiem par dalību 2017.gadā notikušajā nelikumīgajā neatkarības referendumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti