Katalonijā atkal notiek plaša demonstrācija neatkarības atbalstam

Spānijas autonomās provinces Katalonijas galvaspilsētā Barselonā atkal notikusi plaša neatkarības atbalstītāju demonstrācija. Par provinces suverenitāti turpina iestāties arī reģionālās valdības vadītājs Kvims Torra.

"Es domāju, ka šī milzīgā demonstrācija, tūkstošiem un tūkstošiem katalāņu, kuri pulcējušies šeit, sniedz visiem skaidru vēstījumu.

Tas ir ļoti saprotams vēstījums – mūsu mērķis nākamajās nedēļās un nākamajos mēnešos ir Katalonijas neatkarība. Es domāju, ka tas ir skaidrs vēstījums Eiropai un pasaulei,"

sacīja Katalonijas valdības vadītājs.

Vietējā policija vēsta, ka pasākumā piedalījušies apmēram 600 000 cilvēki, un tā bija saistīta ar provincē atzīmēto Nacionālo dienu. Pasākums tiek rīkots kopš 2012. gada, pieminot Barselonas ieņemšanu 1714. gadā.

Mediji vienlaikus norāda, ka atbalsts apgabala neatkarībai tomēr mazinās, jo pagājušajā gadā šajā pasākumā piedalījās miljons cilvēku.

To, iespējams, ietekmē arī asā Spānija varas iestāžu reakcija.

Jau pēc dažām nedēļām Spānijas Augstākā tiesa varētu pasludināt spriedumu 12 katalāņu separātistu līderu lietā, kuri apsūdzēti saistībā ar 2017. gada neatkarības referenduma sarīkošanu. Deviņi no viņiem, tai skaitā Katalonijas reģionālās valdības vicepremjers, apsūdzēti par dumpi, un prokuratūra pieprasījusi viņam piespriest 25 gadu ilgu cietumsodu. Savukārt bijušais reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons pašlaik uzturas trimdā Beļģijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti