Jūras spēki piedalīsies starptautiskās mācībās


Baltijas valstu mīnu kuģu eskadra (BALTRON) no 11. līdz 24. septembrim piedalīsies starptautiskās mācībās „Northern Coasts 2015” (NOCO 15). Plānots, ka mācības notiks Dānijas un Vācijas ūdeņos. Mācību laikā tiks trenētas kuģus spējas veikt savu primāro uzdevumu izpildi - mīnu meklēšanu, pašaizsardzību un spēju integrēties spēku struktūrās.

Šajās mācībās no Latvijas piedalīsies Jūras spēku flotiles kuģis A-53 „Virsaitis”, Jūras spēku flotiles Mīnu kuģu eskadras ūdenslīdēju komanda, kā arī personāls, kuru nosūtīs darbam dažāda līmeņa štābos.       

Mācību laikā BALTRON uzņemsies spēku grupas komandēšanu, kas sastāvēs no pieciem kuģiem, papildus BALTRON štābam atbalstu sniegs Polijas Jūras spēki. Kopumā mācībās piedalīsies 14 dažādu valstu Jūras spēku kuģi. Mācībās piedalīsies arī iekļautais Jūras spēku flotiles mīnu kuģis M-06 „Tālivaldis”, ir iekļauts NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas sastāvā.

Baltijas valstis BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā laikā uz sešiem līdz 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi. Šobrīd BALTRON štābā uzdevumus pilda Latvijas un Lietuvas virsnieki. Eskadras kuģi piedalās jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās Baltijas valstu teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās drošības stiprināšanā, kā arī meklēšanas un glābšanas darbos.      

Viens no galvenajiem Baltijas valstu sadarbības projekta mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās, tostarp NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Vienlaikus šāda sadarbība veicina savstarpējo savietojamību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem.

Šā gada laikā BALTRON kuģi piedalīsies astoņās mācībās Baltijas jūrā. To laikā katru gadu Baltijas jūrā neitralizē desmitiem mīnu, torpēdu un citu sprādzienbīstamu priekšmetu, kas pārsvarā ir palikuši no iepriekšējās karadarbības šajā reģionā.

Savukārt no 9. līdz 11.septembrim Pomerānijas līcī, Polijas ūdeņos norisināsies starptautiskās naftas piesārņojuma seku likvidācijas mācības jūrā „Balex Delta 2015”, kurās Latviju pārstāvēs Jūras spēku flotiles (JSF) štāba un apgādes kuģis A-90 „Varonis”.    
“Balex Delta” mērķis - pārbaudīt Eiropas Civilās aizsardzības sistēmas darbību, Baltijas jūras reģiona avāriju sistēmas darbību un katras Baltijas jūras valsts gatavību piedalīties kopīgā naftas piesārņojuma seku likvidācijas jūrā un piekrastē operācijā. Mācību laikā naftas produktu savākšanai jūrā tiks izmantoti speciāli aprīkoti kuģi, specifisks aprīkojums naftas savākšanai piekrastē un ar naftu sasmērēto dzīvnieku attīrīšanas iekārtas.             

Tajās piedalīsies 20 specializēti naftas produktu savākšanas kuģi no astoņām ārvalstīm – Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas, kā arī novērotāji no Eiropas Jūras drošības aģentūras un starptautiskām organizācijām.  
Tā kā caur Baltijas jūru kuģojošo tankkuģu skaits pastāvīgi pieaug, paaugstinās liela apjoma naftas produktu noplūdes risks. Baltijas jūras reģiona valstis ir parakstījušas vienošanos, kas paredz veikt naftas produktu noplūdes Baltijas jūrā riska novēršanas un piesārņojuma seku samazināšanas pasākumus.

Mācību scenārijā plānots izspēlēt liela mēroga naftas produktu noplūdi jūrā, kas radusies kuģu sadursmes rezultātā. Vienlaikus scenārijs paredz, ka daļu naftas neizdosies savākt ar kuģiem jūrā un tā tiks izskalota krastā, kur plānoti vērienīgi naftas savākšanas darbi, tai skaitā liela mēroga putnu glābšanas un tīrīšanas operācijas.  

Nākamajā gadā starptautiskās naftas seku likvidācijas mācības „Baltex Delta” paredzētas Lietuvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt