Junkers maina topošās EK sastāvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Nākamais Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien veica izmaiņas topošās EK sastāvā.

EK viceprezidenta enerģētikas savienības jautājumos amatam Junkers izvirzīja Slovākijas pārstāvi Marošu Šefčoviču, kurš līdz šim bija transporta un kosmosa komisāra amata kandidāts. Līdzšinējā kandidāte viceprezidentes enerģētikas savienības jautājumos amatam Alenka Bratušeka no Slovēnijas atteicās no pretendēšanas uz amatu EK,  jo pēc uzklausīšanas atbildīgā Eiropas Parlamenta komisija nobalsoja pret viņu.

Savukārt transporta un kosmosa komisāra amatam Junkers nominējis Violetu Bulcu, kuru Slovēnija izvirzīja Bratušekas vietā.

Šefčoviču un Bulcu iztaujās atbildīgās Eiroparlamenta komisijas. Pārējo EK locekļu amata kandidātu, tostarp Latvijas pārstāvja Valda Dombrovska, uzklausīšana komisijās jau ir notikusi un viņu kandidatūras komisijas ir atbalstījušas. Tā kā Šefčovičam ir mainīts gaidāmais amats, viņa uzklausīšana notiks no jauna.

Eiroparlamentam 22.oktobrī ir jābalso par visas EK apstiprināšanu kopumā. Tomēr, tā kā divu EK locekļu amatu kandidātu uzklausīšana ir jārīko no jauna, iespējams, ka šis balsojums aizkavēsies, un Junkera preses sekretārs ir pieļāvis, ka jaunā EK varētu nesākt darbu paredzētajā laikā - 1.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti