Japāna varētu vienoties par kompensācijām Korejai par karā paverdzinātajām sievietēm

Japānas valdība tuvākajās dienās varētu vienoties ar Dienvidkoreju par kompensācijām Otrā pasaules kara laikā paverdzinātajām sievietēm. Domstarpības par šo jautājumu jau ilgstoši negatīvi ietekmē attiecības starp abām Āzijas valstīm, jo daudzi Korejā uzskata – Japāna nav pietiekami atvainojusies par savu rīcību kara laikā.

Otrā pasaules kara laikā daudzas sievietes no Korejas tika sagūstītas un piespiestas strādāt bordeļos, kas apkalpoja japāņu karavīrus. Koreja joprojām uzskata, ka līdzšinējā Japānas atvainošanās un rīcība nav bijusi pietiekama.

Kādreiz paverdzinātās sievietes un viņu atbalstītāji  regulāri rīko dažādas protesta akcijas pie Japānas vēstniecības Seulā. Tādēļ diplomātiskie avoti ziņo, ka jau tuvākajās dienās Japānas ārlietu ministrs varētu doties uz Koreju, lai atrisinātu šo seno jautājumu.

Japāna varētu piedāvāt vairāku miljonu kompensācijas un premjera vēstuli ar atvainošanos, kas tiktu nosūtīta visām cietušām sievietēm. Apmaiņā pret to Japāna prasītu no Korejas apstiprinājumu, ka šis jautājums uz visiem laikiem tiks slēgts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti