Izraēlas premjeram Netanjahu draud apsūdzības korupcijā

Izraēlas policija rekomendējusi izvirzīt apsūdzības korupcijā Izraēlas premjerministram Benjaminam Netanjahu. Likumsargu rīcībā ir pierādījumi par kukuļošanu, krāpšanu un civiltiesiskiem pārkāpumiem divās atsevišķās lietās.

Vienā no apsūdzībām teikts, ka Netanjahu centies piekukuļot žurnālistu, lai iegūtu sev labvēlīgu publicitāti.  Otra saistīta ar dāsnām dāvanām, ko Netanjahu saņēmis no ietekmīgiem cilvēkiem apmaiņā pret viņiem labvēlīgu politisku lēmumu pieņemšanu.

Policijas pārstāvji informēja, ka Netanjahu un viņa ģimene pagājušajā un aizpagājušajā gadā saņēma dārgus cigārus, dārglietas, šampanieti un citas vērtīgas lietas no kāda Holivudas producenta un Austrālijas miljardiera. To kopējā vērtība bija apmēram viens miljons šekeļu jeb  229 000 eiro.

Netanjahu pagājušajā mēnesī par to iztaujāja policija. Premjerministrs apgalvo, ka "izmeklēšana beigsies ar neko" un ka no amata neatkāpsies. Gala lēmumu par apsūdzību izvirzīšanu pieņems ģenerālprokurors, lēmums varētu tikt pieņemts dažu nedēļu vai mēnešu laikā.

Šī nav pirmā reize, kad pret politiķi izvirzītas apsūdzības. Iepriekšējās reizes apsūdzības netika uzturētas.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 18482
EURONEWS par to sāka ziņot jau stipri sen, un ne tikai pagājušajā mēnesī.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti