Dienas notikumu apskats

Aicina paredzēt nepilnus 14 miljonus eiro sabiedrisko mediju aiziešanai no reklāmas tirgus

Dienas notikumu apskats

KNAB pārbaudīs ziņas par «ABLV bank» centieniem kukuļot Latvijas amatpersonas

Lidmašīnas avāriju Piemaskavā, iespējams, izraisījuši apledojuši ātruma sensori

Izmeklētāji: Krievijas aviokatastrofa, iespējams, saistīta ar sensoru apledošanu

Svētdien Piemaskavā avarējušās pasažieru lidmašīnas katastrofu varētu būt izraisījuši apledojuši ātruma sensori. Par to liecina Starpvalstu Aviācijas komitejas ziņojums, balstoties uz sākotnējo „melno kastu” informācijas analīzi. Lidsabiedrības „Saratov aviolīnijas” lidmašīna An-148 svētdien, 11. februārī, nogāzās neilgi pēc pacelšanās. Lidmašīnā atradās 71 cilvēks, visi gāja bojā.

Saskaņā ar Starpvalstu Aviācijas komitejas rīcībā esošajiem datiem, problēmas ar aviokompānijas "Saratov Airlines" lidmašīnu Antonov An-148 sākās aptuveni 2,5 minūtes pēc pacelšanās, ka tā atradās 1300 metru augstumā. Eksperti uzskata, ka lidmašīna nogāzās aptuveni sešas minūtes pēc pacelšanās ar ātrumu ap 800 kilometriem stundā. Tomēr arī šajā brīdī datu ierakstītājā fiksētie ātruma rādītāji joprojām bijuši nulle.

Starpvalstu Aviācijas komiteja ir pabeigusi vienas "melnās kastes" analīzi, kurā fiksēti lidojuma dati un parametri. Joprojām notiek darbs pie otras melnās kastes izpētes, kurā ierakstītas balss sarunas pilotu kabīnē.

Vienlaikus Krievijas mediji ziņo, ka valsts Federālā Gaisa transporta aģentūra problēmas ar lidmašīnu ātruma sensoru apledošanu fiksējusi arī citām lidmašīnām vēl pirms svētdienas aviokatastrofas, tomēr ar brīdinājumu tam pievērst īpašu uzmanību nāca klajā tikai dienu pēc traģēdijas. Ātruma sensoru apledošana vairākām lidmašīnām Maskavas reģiona konstatēta februāra sākumā, kad galvaspilsēta piedzīvoja spēcīgu snigšanu un sliktus laika apstākļus. Visos minētajos gadījumos piloti pieņēmuši lēmumu pārtraukt pacelšanos vai atgriezties lidostā.

Starpvalstu Aviācijas komitejas ziņojumā norādīts, ka pirms liktenīgā reisa nav sasildīti lidmašīnas “An – 148” mērinstrumenti. Ieraksti tā dēvētajās melnajās kastēs liecina, ka iepriekšējos 15 reisos ziemas apstākļos šādas darbības tika veiktas un lidojumu laikā problēmas neradās. Tomēr Krievijas varas iestādes atkārtoti aicina neizdarīt pāragrus secinājumus, jo izmeklēšana turpinās.  

"Saratov Airlines" lidmašīna svētdien avarēja, kad bija ceļā no Maskavas Domodedovas lidostas uz Orsku, kas atrodas netālu no Krievijas robežas ar Kazahstānu. Bojā gāja visi lidmašīnā esoši cilvēki - 65 pasažieri un seši apkalpes locekļi. Mediji ziņo, ka katastrofas vietā atrasts vairāk nekā 1400 mirstīgo atlieku daļu, kā arī aptuveni 500 lidaparāta atlūzu. Speciālisti no bojā gājušo tuviniekiem paņēmuši DNS paraugus, lai varētu identificēt upurus.

Svētdien, 11.februārī, lidmašīna, kas bija ceļā no Maskavas Domodedovas lidostas uz Orsku, nogāzās dažas minūtes pēc pacelšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti