Itālijas valdība nespēj vienoties par bēgļu glābšanas kuģa uzņemšanu; iesaistās ES valstis

Vairākas Eiropas Savienības valstis ir piekritušas uzņemt bēgļus no glābšanas kuģa, kurš pašlaik atrodas Itālijai piederošās Lampedūzas salas tuvumā. Kuģim „Open Arms” joprojām tiek liegta iespēja piestāt Itālijas ostās. Tikmēr šī bēgļu krīze izraisījusi asu vārdu apmaiņu starp Itālijas premjerministru Džuzepi Konte un iekšlietu ministru Matteo Salvini.

Itālijas valdībai nespēj vienoties par bēgļu glābšanas kuģa uzņemšanu; iesaistās ES valstis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Augusta sākumā Itālijas iekšlietu ministrs Matteo Salvini parakstīja rīkojumu, kas aizliedz valsts ostās piestāt Spānijas labdarības organizācijas „Proactiva" glābšanas kuģim „Open Arms” ar aptuveni 150 Vidusjūrā izglābtiem bēgļiem. Kā iemesls tika minēta nepieciešamība aizsargāt sabiedrisko kārtību. Šis lēmums tika pārsūdzēts, un administratīvā tiesa iekšlietu ministra lēmumu anulēja. Salvini izdeva jaunu dekrētu, kuru savukārt bloķēja Itālijas aizsardzības ministre Elisabetta Trenta.

Ceturtdien, 15.augustā, kļuva zināms, ka sešas Eiropas Savienības valstis – Francija, Vācija, Rumānija, Portugāle, Spānija un Luksemburga – ir piekritušas uzņemt izglābtos migrantus. Pagaidām no kuģa medicīnisku iemeslu dēļ ir nocelti un nogādāti Lampedūzā vien daži no izglābtajiem, un, kā norāda organizācija „Proactiva”, arī pārējiem ir nepieciešams steidzami nokāpt krastā cilvēciskuma dēļ.

Kā paziņojis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte, kārtējo reizi Eiropas draugi ir snieguši viņa valstij palīdzīgu roku. Premjerministrs arī asi kritizējis Matteo Salvini par apmātu koncentrēšanos uz imigrācijas politiku, reducējot to tikai līdz „slēgto ostu” frāzēm.

Atbildot uz šiem premjerministra apgalvojumiem,

Matteo Salvini atbildējis, ka bez viņa apņēmības Eiropas Savienība nebūtu pacēlusi ne pirkstu, atstājot Itāliju un itāļus vienus pašus līdzīgi kā tas esot darīts iepriekš.

Salvini apsēstība esot cīnīties pret jebkāda veida noziegumiem, ieskaitot slēptu un nelegālu migrāciju, tāpēc ar viņu amatā ostas arī turpmāk būšot slēgtas cilvēku pārvadātājiem un viņu sabiedrotajiem.

Asā vārdu apmaiņa starp premjeru un iekšlietu ministru ir kārtējo reizi aktualizējusi Itālijas iekšpolitisko krīzi. Salvini vadītā partija „Līga” pagājušajā nedēļā paziņoja par izstāšanos no valdības ar „Piecu zvaigžņu kustību”. Sākotnējais plāns izteikt neuzticību Džuzepes Konte valdībai cieta neveiksmi, un arvien reālāka kļūst iespēja, ka jaunās valdības veidošanā „Piecu zvaigžņu kustība” varētu sadarboties ar pašlaik opozīcijā esošo Demokrātisko partiju.

Tieši tāpēc pagaidām nav zināms, vai 20.augustā notiks Salvini ierosinātais neuzticības balsojums premjerministram. Nav arī zināms, vai valsts prezidents Serdžo Matarella izlems izsludināt ārkārtas vēlēšanas, kurās vislabākās izredzes uzvarēt ir tieši Salvini partijai, vai arī uzticēs valsts vadīšanu pagaidu valdībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti